قوانین و نکات مهم ساخت استخر

قوانین و نکات مهم ساخت استخر

استخر سازه‌ ایی است که برای اهداف زیادی از جمله تفریح، ورزش، آموزش، به آنجا مراجعه می ‌شود. هر کدام از استخرها برای فعالیت خاصی هستند و با توجه به آن طراحی خواهند شد. با رعایت نکات مهم در ساخت استخر می‌توان یک استخر استاندارد ساخت و طریقه ساخت استخر را دانست. 

پاسخ شما به تاپیک

parsianpool

12:31:10 1402/07/20

گزارش

از مهمترین نکات جهت ساخت استخر عبارتند از:
• مشخص کردن متریال و مصالح مورد نیاز: زمانی که شما مصالح مورد نیاز برای ساخت استخر خانگی را انتخاب کنید چند قدم در ساخت استخر جلو افتاده‌اید.
• مشخص کردن ابعاد محیط استخر: توصیه می‌شود قبل از اینکه به طراحی استخر بپردازید ابعاد محیط مورد نظر را مشخص کرد.
• توجه به لبه استخر: لبه استخرها بهتر است به روشی ساخته شود که در برابر انبساط و انقباض و حتی تغییر دما بسیار مقاوم باشند.

قوانین ساخت استخر

برای ساخت استخر استاندارد باید اصول ساخت استخر و قوانینی را مدنظر داشت و رعایت کرد. از جمله اینکه باید حتما از مصالح بادوام و مقاوم در لبه‌های استخر بکار برد و همچنین باید بصورت پیوسته و بدون شکاف ساخته شوند. لبه‌های استخر باید بگونه‌ای باشند که لغزنده نباشند. همچنین اصول ساخت استخر روباز هم باید به گونه‌ای باشد که در برابر یخبندان مقاوم باشند.
برخی از قوانین ساخت استخر در باغ و قوانین ساخت استخر در ویلا که باید رعایت شود این است که باید حتما از سمت بیرون استخر عایق‌کاری انجام شود و تمام صفحات از بتن باشند. و در قسمت داخلی استخر روکش حفاظتی بکار رود.

بپسند

0 پسند