«کاترین دنو» در نقش همسر ژاک شیراک

کاترین دنو در نقش همسر ژاک شیراک

پروژه تازه کاترین دنو مشخص شد. او نقش برنادت شیراک همسر رئیس جمهور پیشین فرانسه را بازی می‌کند.نام فیلم «برنادت» و  کمدی است و در ماه‌های پایانی سال اکران می‌شود. داستان در دوران ریاست جمهوری ژاک شیراک در سال   1995 اتفاق می‌افتد.

 

تیزر فیلم روز دوشنبه منتشر شده است. در این تیزر مشاور برنادت به او می‌گوید که باید  روی ظاهرش کار کند چراکه دمده و سرد و تلخ توصیف شده است. اما نترسید ، ما کاری می‌کنیم که برنادت واقعی را مردم فرانسه کشف کنند....

 

گفته شده فیلم راوی ماجراهای واقعی است از  روزی که ژاک شیراک وارد کاخ الیزه در سال 1995 شد تا سال 2007 که آنجا را ترک کرد.لئا دومناک کارگردانی این فیلم را برعهده گرفته است.او می‌گوید رویکردی طنز به ماجرا دارد.البته نمی‌خواسته که برنادت را مورد تمسخر قرار بدهد. برنادت شیراک نود ساله  و در قید حیات است. پدر لئا چندین کتاب درباره ژاک شیراک نوشته است. دنو می‌گوید نسبت به ایفای نقش تردید داشت تا اینکه فیلمنامه را خواند. او می گوید:« فیلم داستان زنی است که از قالب خود بیرون می‌آید وبا زمان آزادی و قدرت بدست می‌آورد. هرگز نخواستم از او در فیلم تقلید کنم. بلکه از برنادت برای ایفای نقش الهام گرفتم.»

 

بازنشر از دنیای تصویر