به خاطر پدرم می‌خواهم در ترکیب تیم‌ملی بوکس باشم / بهترین زمان برای اثبات است

سیاوش امیدی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره حضور در اردوی تیم‌ملی و شرایطش، اظهارکرد: در حال حاضر خوب تمرین می‌کنم و وضعیت بدنی و روحی‌ خوبی دارم. ۱۸ روزی در اردو خواهیم بود و سپس با انتخابی که برگزار می‌شود، نفرات برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا در هند مشخص خواهند شد.

وی درباره شانس قرار گرفتنش در ترکیب تیم‌ملی برای رقابت‌های آسیایی، گفت:‌ امید زیادی دارم. حتی اگر هم امید نداشتم بازهم می‌گفتم که امید دارم زیرا برای پوشیدن پیراهن تیم‌ملی انگیزه و تلاش بسیاری دارم و از نظر روحی و جسمی هم شرایطم بسیار خوب است. رقیب خوبی در تیم‌ملی دارم اما تمام توانم را می‌گذارم تا در ترکیب تیم‌ملی قرار بگیرم.

این بوکسور خوزستانی عنوان کرد: تجربه من از حریفم در وزن ۸۱ کیلوگرم بیشتر است. در گذشته به دلیل حضور احسان روزبهانی در این وزن، نفر دوم بودم که او اکنون در وزن ۹۱ کیلوگرم مشت می‌زند و حالا بهترین زمان برای فیکس شدن من در این وزن و اثبات خودم است.

وی بیان کرد: باید در سال ۱۴۰۰ با تمام توان و انگیزه تلاش کنم تا به موفقیت‌های خوبی برسم. انگیزه‌ام اکنون خیلی بیشتر از قبل است و همین می‌تواند به من در مسیر پیش‌روی‌ام بسیار کمک کند. در یک سال گذشته نیز به اردوی تیم‌ملی دعوت می‌شدم اما به خاطر کرونا و نگرانی که از بابت سلامتی خانواده‌ام داشتم، نمی‌توانستم در اردوها شرکت کنم اما به این نتیجه رسیده‌ام که هیچ چیزی به جز ورزش نمی‌تواند به من کمک کند و برای همین نیز برای خودم هدف تعیین کرده‌ام تا امسال شرایط متفاوتی داشته باشم.

امیدی گفت: صد درصد اگر به رقابت‌های آسیایی اعزام شوم با مدال به ایران بر می‌گردم. من در هر تورنمنت بین‌المللی که شرکت داشته‌ام، مدال گرفته‌ام و برای رسیدن به مدال بیش از صد درصد توانم را می‌گذارم. همه نیز می‌دانند که من در تورنمنت‌ها خیلی خوب کار می‌کنم، در حالی که شاید چنین وضعیتی را در تمرینات نداشته باشم.

وی در ادامه نیز عنوان کرد: بوکس خوزستان همیشه خوب بوده است اما به دلیل مشکلات مالی خیلی‌ها این رشته را کنار گذاشته‌اند و وارد عرصه مربیگری شده‌اند. در حال حاضر خوزستان، سه بوکسور در تیم‌ملی دارد و می‌طلبد که مسئولان ورزش استان حمایت مالی بیشتری از این رشته داشته باشند و اگر این حمایت صورت بگیرد، بوکس می‌تواند بهترین رشته ورزشی خوزستان شود. این رشته علاقه‌مندان زیادی در استان دارد که نیازمند حمایت مالی است.

دارنده مدال نقره بوکس جوانان آسیا گفت: اگر تا الان پدرم حمایتم نمی‌کرد به خاطر مسائل مالی این رشته را کنار گذاشته بودم. من اکنون به خاطر پدرم و زحمت‌هایش در حال تلاش هستم و به خاطر او می‌خواهم در ترکیب تیم‌ملی قرار بگیرم. همچنین جا دارد از رسول گرمسیری، مربی‌ام نیز تشکر کنم. همچنین امیدوارم حاصل تمام این تلاش‌ها حضورم در مسابقات آسیایی باشد.

انتهای پیامایسنا

#استانی_ورزشی #اخبار_ورزشی___خوزستان #بوکس