سومین مبارزه تایسون و هالیفیلد برگزار می‌شود

مایک تایسون و ایواندر هالیفیلد، قهرمانان سابق بوکس جهان، سومین مبارزه خود را دو ماه دیگر برگزار خواهند کرد.

تایسون درباره تایید شدن این مبارزه گفت:‌ من می‌خواهم به همه اطلاع دهم که مبارزه با هالیفیلد انجام خواهد شد. هالیفیلد  مبارز متوسطی است. من می‌خواهم در تاریخ ۲۹ می با او مبارزه کنم. تنها کاری که باید انجام شود این است که در برخی از بندهای قرارداد تجدید نظر کنید و سپس شاهد مبارزه سوم خواهیم بود. 

هالیفیلد  و تایسون بین سال ۱۹۹۶ و ۱۹۹۷ دو مبارزه داشتند که هالیفیلد برنده هر دو مسابقه بود. در مبارزه اول، تایسون در راند یازدهم ناک اوت شد، در مبارزه دوم پس از یک حرکت غیرورزشی از سوی تایسون، داور بازی را تمام شده و به سود هالیفیلد اعلام کرد.

تایسون ۵۴ ساله است، او ۵۰ پیروزی در بوکس کسب کرده است که ۴۴ بار آن با ناک اوت کردن حریفان رخ داده است. او شش شکست هم متحمل شده است. وی قهرمان بی چون و چرای سنگین وزن جهان، صاحب کمربندهای جهانی بوکس (WBC)، انجمن جهانی بوکس (WBA) و فدراسیون بین المللی بوکس (IBF) است.

هالیفیلد  ۵۸ ساله نیز افتخارات و قهرمانی‌های زیادی دارد. او توسط مجله رینگ سه بار در سال‌های (۱۹۸۷ ، ۱۹۹۶ ، ۱۹۹۷) به عنوان بهترین بوکسور سال انتخاب شد. او ۵۶ مبارزه داشته است که ۴۴ پیروزی، ۱۰ شکست و دو تساوی داشته است. آخرین بار او در سال ۲۰۱۲ وارد رینگ شد.ایسنا

#مایک_تایسون #هالیفیلد #بوکس