تقریبا نیمی از آمریکایی‌ها موافق حذف کالج الکترال هستندبراساس نتایج نظرسنجی اکونومیست – یوگاو که امروز (چهارشنبه) منتشر شد، تقریبا ۵۰ درصد آمریکایی‌هایی که مورد بررسی قرار گرفتند، خواستار حذف آرای کالج الکترال برای انتخابات ریاست جمهوری کشورشان هستند.

به گزارش ایسنا، نتایج مورد مناقشه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا برخی از ناظران را بر آن داشت تا پیشنهاد لغو سیستم کالج الکترال برای انتخابات شخص رئیس جمهور را مطرح کنند. در عوض، برخی می‌خواهند از رای مردمی استفاده شود و شخصی پیروز باشد که بالاترین میزان آراء را کسب می‌کند.

دونالد ترامپ بدون ارائه مدرکی، مدعی وقوع تقلب انتخاباتی گسترده است که به جو بایدن اجازه داده تا این انتخابات را "بدزدد." تیم حقوقی ترامپ چندین شکایت در ایالت‌های مهمی که بایدن پیروز آنها شد، به جریان انداختند و خواستار آن شدند تا برگزینندگان در آن ایالت‌ها فرا خوانده شده و با برگزینندگانی جایگزین شوند که به ترامپ رای می‌دهند.

براساس این نظرسنجی، ۴۶ درصد آمریکایی‌ها موافق اصلاح قانون اساسی به گونه‌ای هستند که نامزد دریافت‌کننده بالاترین میزان رای در سراسر ایالات متحده پیروز انتخابات شود. با این حال، ۳۴ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی تمایلی به تغییر این سیستم نداشته و تاکید دارند که این سیستم باید ادامه یابد. ۲۰ درصد هم اطمینان ندارند که آیا کالج الکترال باید حفظ شده یا برداشته شود.

افرادی که به بایدن رای داده بودند، ۷۵ درصد شرکت‌کنندگانی در این نظرسنجی را تشکیل دادند که خواستار لغو رای الکترال شدند و تنها ۱۴ درصد از کسانی که به ترامپ رای دادند، با آن موافق بودند.

بایدن در انتخابات ۲۰۲۰ هم آرای مردمی و هم رای الکترال را به دست آورد. در حالی که ترامپ به بیش از ۷۴ میلیون رای مردمی دست یافت و ۲۳۲ رای الکترال گرفت، بایدن به بیش از ۸۱ میلیون رای مردمی و ۳۰۶ رای الکترال رسید. یک نامزد برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به حداقل ۲۷۰ رای الکترال نیاز دارد. تمام ۵۰ ایالت آمریکا و واشنگتن دی.سی نتایج انتخابات خودشان را تایید کرده‌اند.عصر ایران

#انتخابات #آمریکا