قیمت خودرو در بازار مشخص شد، تندتر شدن شیب کاهش قیمت خودروبه گزارش ماشین3 به نقل از همشهری آنلاین، در شرایطی که شمارش معکوس برای آزادسازی‌ قیمت ۴۵درصد خودروهای تولید و مونتاژ داخلی آغاز شده؛ گزارش میدانی از بازار خودرو حاکی از تندتر شدن شیب کاهش قیمت در روز دوشنبه نسبت به ۲ روز اول هفته بود؛ به‌نحوی که قیمت برخی مدل‌های خودرو مانند سمند و دنا تا ۴میلیون تومان کاهش یافت. حال باید دید آیا با آزادسازی قیمت برخی خودروهای داخلی و کاهش شکاف بین نرخ کارخانه و حاشیه بازار، در بازار راکد خودرو، همانند گذشته برای این نوع خودروها خریداری وجود خواهد داشت؟


این گزارش حاکی است: دیروز قیمت سمند  LX با کاهش یک میلیونی نسبت به یکشنبه به ۱۷۱میلیون، سمندEF۷ با کاهش ۴میلیونی به ۱۸۲میلیون، سمند دوگانه‌سوز با کاهش ۴میلیونی به ۲۱۱میلیون، پژو۴۰۵ جی‌ال‌ایکس با کاهش ۳میلیونی به ۱۷۴میلیون، پژو پارس TU۵با کاهش ۲میلیونی به ۲۳۲میلیون، پژو۲۰۶ تیپ۲ با کاهش ۲میلیونی به ۱۷۸میلیون، پژو۲۰۶ تیپ۵ با کاهش ۳میلیونی به ۲۴۲میلیون، دنا معمولی تیپ‌یک با کاهش ۴میلیون تومانی به ۲۴۲میلیون تومان رسید. نکته قابل توجه کاهش ۵میلیون تومانی قیمت بازار دنا پلاس توربو اتومات و رسیدن نرخ حاشیه بازار این خودرو نامزد آزادسازی قیمت به ۴۱۵میلیون تومان بود.


همچنین دیروز نرخ پراید۱۳۱ بین ۹۹ تا ۱۰۰میلیون و پراید۱۳۲ در محدوده ۱۰۲میلیون تومان اعلام می‌شد که هرکدام نسبت به یکشنبه هفته جاری کاهش یک تا ۲میلیون تومانی قیمت را شاهد بود.ماشین 3

#خودرو #اخبار_خودرو