5 دلیل برای این که تخم مرغ بخوریم

5 دلیل برای خوردن تخم مرغ


بیایید درباره یک باز گشت صحبت کنیم. در گذشته تخم مرغ از نظر کارشناسان تغذیه یک ابدا مصرف نکنید به حساب می آمد. اما در حال حاضر در حال تبدیل شدن به یک اَبَر غذا است. به نظر میرسد که شهرت بد آن چیزی جز سوء تفاهم نبوده است. در این بسته که حاوی 70 کالری است، چیزهای زیادی وجود دارد که واقعا برای سلامتی درخشان است. بنابراین اگر از خوردن تخم مرغ پرهیز می کنید، پنج دلیل زیر برای تغییر این روند کافی است:


1- آن ها یکی از ارزان ترین منابع پروتئینی دور و بر ما هستند

بله، حتی اگر شما تخم مرغ های ارگانیک می خرید. تخم مرغ معمولی کمتر از 20 سنتی (برای تخم مرغ های ارگانیک، نزدیک به 30 تا 40 سنت) هزینه دارد و شش گرم پروتئین با کیفیت را به شما تقدیم می کند. این به آن معنی است که تمام اسیدهای آمینه ای را که باید از غذا دریافت کنید، از تخم مرغ می گیرید، درست مانند گوشت. تصور بر این است که پروتئین سرشار از تمام مواد غذایی لازم است. در ضمن، به یاد داشته باشید که حدود نیمی از پروتئین در زرده است، نه در سفیدی.


2. آنها اشتهای ساعات میانی صبح را فرو می نشانند

چندین مطالعه تحقیقاتی نشان می دهد که یک صبحانه حاوی تخم مرغ نسبت به صبحانه حاوی پنکیک و یا شیرینی، گرسنگی را برای مدت طولانی تری به تعویق می اندازد. در یکی از این مطالعات، مردانی که تخم مرغ را به عنوان صبحانه خوردند، بیشتر احساس سیری می کردند و سطح گردش هورمون های گرسنگی در آن ها پایین تر بود. در ضمن، آن ها در زمان ناهار (و در واقع کل روز) کمتر از کسانی که نان شیرینی را به عنوان صبحانه می خوردند، غذا می خورند.


3. آنها از چشم های شما در برابر نورهای مضر محافظت می کنند

تخم مرغ حاوی یک ماده غنی به نام لوتئین است. یک ماده زرد رنگ که در شبکیه چشم به طور متمرکز وجوددارد. لوتئین به محافظت از چشم ها در برابر تجزیه مولوکولی که علت اصلی از بین رفتن بینایی است، کمک می کند. همچنین محافظت در برابر آسیب هر روزه "نور آبی" که از گوشی های هوشمند، تبلت ها و رایانه ها منتشر می شود، به عهده این ماده است. اگر چه پژوهش در مورد نور آبی هنوز ناکافی است، برخی نگران این هستند که نور آبی ممکن است خطر ابتلا به سرطان، چاقی و بیماری چشم را افزایش دهد. لوتئین تخم مرغ در زرده یافت می شود - دلیل دیگری برای خوردن تمام آن و نه فقط سفیدی است.


4. آنها همان خائنانی که تصور می شود رگ ها را مسدود می کنند نیستند

برای چندین دهه، تخم مرغ متهم به جنایاتی بود که مرتکب آن ها نمی شد. یعنی افزایش کلسترول و افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی. اکنون دانسته شده است که کلسترول موجود در مواد غذایی مانند تخم مرغ و صدفها، آن اندازه که تصور می شد، خطرناک نیست. در واقع، جدیدترین نسخه دستورالعمل های تغذیه ای برای آمریکایی ها، پیشنهاد حذف کلسترول در رژیم غذایی را تا 300 میلی گرم در روز را حذف کرده است.


5. آنها به نگهداری توده عضلانی کمک می کنند

ما در حدود 30 سالگی شروع به از دست دادن توده عضلانی خود می کنیم. تا پنج درصد در هر یک دهه! از دست دادن عضله می تواند باعث شود تا شما احساس ضعف، کاهش استقامت کنید و در نهایت با افزایش سن خطر ابتلا به زمین خوردن ناشی از ضعف در شما تشدید شود. ورزش و به خصوص تمرینات قدرتی، به شما کمک می کند تا بخشی از این عضلات را حفظ کنید. اما پروتئین کافی نیز بسیار مهم است. تخم مرغ حاوی پروتئین با کیفیت بالا است که پس از ورزش عضلات را مرمت می کند و به بازسازی آنها کمک می کند.


برگرفته از: WebMD