محاسبه هزینه ساخت سوله

ساخت سوله یکی از ابتدایی‌ترین و اهم قدم‌ها در بسیاری از کسب‌وکارها محسوب می‌شود. همچنین، قیمت سوله نیز به عنوان یکی از عوامل اساسی و تأثیرگذار بر روند راه‌اندازی یا گسترش یک کسب‌وکار ملاحظه می‌شود.

نکات مهمی که باید قبل از امضای قرارداد ساخت سوله مد نظر قرار دهید

مواردی که هنگام امضای قرارداد با سوله ساز باید در متن قرارداد ذکر شوند شامل:

محاسبه این موارد قیمت سوله و هزینه ساخت سوله را تعیین می‌کند. با وجود اینکه هزینه دستمزد ساخت، قیمت فولاد و سایر عوامل بین همه شرکت ها یکسان است، اما ممکن است با جستجو در اینترنت و تماس با برخی شرکت ها، قیمت های بسیار پایینتر از معمول بازار را دریافت کنید اما آیا می دانید دلیل این قیمت های عجیب و بسیار متفاوت با سایر شرکت ها چیست؟

قیمت های وسوسه کننده ی برخی سازندگان سوله، دلایل مختلفی دارد. یکی از این دلایل استفاده از مصالح و مواد اولیه نامرغوب است. برای مثال بهترین جنس فولاد، مربوط به شرکت فولاد مبارکه اصفهان است و نوع فولاد استاندارد و مورد تایید سازمان نظام مهندسی st37 است. برخی از سازندگان از فولاد‌های دست دوم، بی‌کیفیت و غیر استاندارد که بسیار ارزان‌تر است، خرید و استفاده می‌کنند که مقاومت پایین فولاد، جوش ناپذیری و ایجاد عیوب فراوان جوش می‌توانند مشکلات ناشی از این فولادها باشند. گروهی از سازندگان نیز از ورقه های دست دوم استفاده می کنند. این ورقه ها از لوله هایی که از شرکت نفت و سایر شرکت های کشتی رانی خریداری و نورد شده تهیه شده اند. این ورقه های فولاد کیفیت مناسبی جهت ساخت سوله ندارند و با قیمت بسیار پایینی در مناقصات خریداری شده اند.

راهکار دیگر برخی کلاه برداران برای پایین آوردن قیمت پیشنهادی سوله به مشتری این است که سازنده سوله تمام موارد و مراحل مورد نیاز در ساخت سوله را که پیش تر به آنها اشاره کردیم، در قرار داد ذکر نمی کند و به همین دلیل قیمت نهایی بسیار پایین اعلام می شود. اما زمانی که پروژه در حال اجراست، به شما اعلام می شود که تجهیزاتی مانند بادبند و… برای استحکام سازه مورد نیاز است و شما مجبورید هزینه ای افزون بر آنچه قبلا توافق کرده اید را بپردازید. در این شرایط سوله ساز به علت بی اطلاعی مشتری این موارد را در قرار داد ذکر نکرده است و مشتری نیز به دلیل اینکه این موارد در قرار داد قید نشده نمی تواند از سوله ساز شکایت کند. در اکثر این شرایط، مشتری مجبور است حتی هزینه ای بسیار بیشتر از آنچه توسط سایر شرکت ها اعلام شده بود را به سوله ساز بپردازد. پس بدون اطلاعات و آگاهی از وضعیت ساخت سوله، صرفا به دلیل قیمت پایینتر برخی سازندگان، دست به عمل نزنید.

همچنین لازم به ذکر است که سوله استاندارد باید دارای دفترچه محاسبات صحیحی باشد که توسط نظام مهندسی تایید شده است. اکثر کلاهبرداری ها در ساخت سوله هایی صورت میگیرد که فاقد دفترچه محاسبات هستند.

برای تعیین قیمت دقیق سوله با آرمان سوله تماس حاصل نمایید.