اوکراین از اسرائیل طرفداری کرد. همون بهتر که روسیه بزنه داغونش کنه.

اوکراین از اسرائیل طرفداری کرد همون بهتر که روسیه

رئیس‌جمهور اوکراین با اعلام کشته شدن دو نفر از اتباع این کشور طی درگیری‌ها در فلسطین اشغالی، یک بار دیگر عملیات طوفان الاقصی را محکوم کرد. 

در شرایطی که خبرها از فلسطین اشغالی از افزایش تلفات رژیم صهیونیستی در عملیات طوفان الاقصی حکایت دارد، رئیس‌جمهور اوکراین از جامعه بین‌المللی خواست مقابل این «حمله تروریستی» بایستد. 

به گزارش شبکه «سی‌ان‌ان»، ولودیمیر زلنسکی در یک سخنرانی خبر داد که حداقل دو شهروند اوکراینی در حملات اخیر کشته شدند اما توضیح بیشتری درباره نحوه کشته شدن آنها ارائه نداد. 

رئیس‌جمهور اوکراین یک بار دیگر علیه عملیات طوفان الاقصی نیروهای مقاومت فلسطین موضع گرفت و از جامعه بین‌المللی خواست، نظاره گر «این حملات تروریستی» نباشند. 

وی ادامه داد: «سفارت اوکراین در اسرائیل، همه دیپلمات‌های ما همراه با سرویس اطلاعاتی، به طور شبانه روزی برای کمک به همه مردممان که نیاز به کمک دارند، کار می‌کنند». 

زلنسکی افزود: «بسیاری از افراد از جسارت و آمادگی کامل برای انجام این حمله تروریستی شوکه شدند. اگر تروریست‌ها موفق شوند، به این معنی است که آنها تهدیدی فقط برای یک کشور نیستند». 

رئیس‌جمهور اوکراین پیش از این هم در حمایت از صهیونیست‌ها و محکوم کردن نیروهای مقاومت فلسطین موضع گرفته بود. زلنسکی پیشتر با تاکید بر حق مسلم رژیم صهیونیستی برای «دفاع از خود» گفته بود: «تمام جزئیات مربوط به این حمله تروریستی باید فاش شود تا جهان همه کسانی که از این حمله حمایت و برای انجام آن کمک کردند را بشناسد و پاسخگو کند». 
 

منبع: خبرگزاری فارس