آکادمی اسکار در مورد نامزدی «آندره آ لیسبرو» تحقیق می‌کند

آکادمی اسکار در مورد نامزدی آندره آ لیسبرو تحقیق

انتخاب «آندره‌آ ریسبرو» به عنوان یکی از پنج نامزد بازیگر زن نقش اصلی اسکار برای فیلم مستقل« به لزلی» غافلگیرکننده بود و آکادمی در بیانیه ای بدون آوردن  نام ریسبرو اعلام کرد که با دقت بیشتری نامزدها و کمپین های تبلیغاتی را بررسی خواهدکرد. امروز ورایتی گزارشی منتشر کرد که سال 2004 مورد مشابهی رخ داد و شهره آغداشلو برای «خانه ای از شن و مه» در حالی نامزد اسکار شد که چهار روز قبلترش آگهی تبلیغاتی منتشر شد که حاوی تحسین ها از سوی چهره های مشهور هالیوود بود و در این تبلیغات از رنی زلوگر به عنوان بازیگری که برنده می شود و شهره آغداشلو بازیگری که باید برنده شود نام برده بودند.

 

اما شهره آغداشلو در رشته بهترین بازیگر زن نقش مکمل نامزد باقی ماند و جفری کاتزنبرگ مدیر وقت دریم ورکس و تری پرس مدیر بازاریابی کمپانی عذرخواهی کردند.بروس دیویس مدیر اجرایی آکادمی آن زمان  این حرکت را یک آگهی یورشی خوانده بود.در نهایت آغداشلو اسکار را به زلوگر باخت.

 

آگادمی قرار است روز سه شنبه   جلسه برگزار کنند و درباره لغو نامزدی آندره آ ریسبرو تصمیم بگیرد.سیاست تهیه کنندگان و سازندگان فیلم «به لزلی» برای درخواست مستقیم ازحمایت از فیلمشان مورد انتقاد قرار گرفته است.بعضی از این سیاست ها با قوانین آکادمی مغایر است.

 

کریستینا ریچی بازیگر که اخیرا در سریال ونزدی حضور داشت از آکادمی بخاطر بررسی دوباره نامزدی ریسبرو انتقاد کرد و نوشت:«به نظر خنده دار است که نامزدی غافلگیرکننده (یعنی هزاران دلار برای موقعیت این بازیگر خرج نشده است) یک بازی کاملاً درخشان با تحقیقات روبرو شده است. »

 

«به لزلی» فیلمی مستقل است که در اکران عمومی نیز فروش چندانی نداشت.

 

 

بازنشر از دنیای تصویر