نارندرا مودی نخست وزیر هند: از سینما سوء استفاده نکنید

نارندرا مودی نخست وزیر هند از سینما سوء استفاده ن

نارندرا مودی، نخست وزیر هند به رهبران حزب بهاراتیا جاناتا که حزبی ملی‌گرا  هستند، اخطار داد که از اظهار نظرات بی‌مورد علیه فیلم‌ها و شخصیت‌ها برای تیتر رسانه‌ها شدن، پرهیز نمایند. او در ادامه توضیح داد که اگر این شرایط تغییر کند برای صنعت سینما عالی خواهد شد.

 

در جریان نشست  ملی حزب بهاراتیا جاناتا در دهلی نو، نخست‌وزیر  گفته بود: «هیچ کس نباید اظهارنظرهای غیرضروری کند که کار سخت ما را تحت الشعاع قرار دهد.»

 

بازیگر پردرآمد سینمای هند ، آکشی کمار از  موضع نخست وزیر هند نارندرا مودی در قبال سینمای هند تشکر کرد. او در مراسم رونمایی از تیزر فیلم جدیدش «سلفی» گفت که زمان می‌برد تا اوضاع تغییر کند چراکه صنعت سینما بسیار سخت در تلاش است اما مدام تحت حمله و انتقاد از سوی هر شخصی قرار می‌گیرد.

 

 کمار گفت :«سخنان مثبت همیشه مورد استقبال قرار می گیرد. و نخست وزیر ما چنین نظری داده است .. و چرا که نه، همه چیز باید تغییر کند، زیرا ما  مشکلات فراوانی را پشت سر می گذاریم. ما فیلم می‌سازیم، به هیئت سانسور می‌رویم، موافقت آنها را جلب می کنیم و بعد یکی ابراز نظری می‌کند  و همه چیز را بهم می ریزد. اما حالا که نخست وزیر این را گفت، فکر می‌کنم برای ما بهتر شد.»

 

 

نهادهای سینمایی، از جمله انجمن کارگردانان فیلم و تلویزیون هند (IFTDA) و فدراسیون کارکنان سینمای غرب هند (FWICE)، پیشتر از اظهار نظر نخست وزیر مودی ابراز خوشحالی کرده بودند و آن را "افزایش اعتماد به نفس" برای صنعت فیلم هند خواندند. که در حال نبرد برای درک و  آگاهی بوده است.

 

 

اظهارات نخست وزیر در بحبوحه درخواست تحریم فیلم تازه شاهرخ خان و دیپیکا پادوکن -پاتان-توسط چند تن از رهبران ارشد حزب بهاراتیا جاناتا از جمله ناروتام میشرا، و پراگیا تاکوربیان بیان شد.

 

جاروجنجال درباره فیلم «پاتان» به یک ترانه و چند صحنه‌ی آن برمی‌گردد که از نظر عده‌ای مناسب تشخیص داده نشد و همینطور در یکی از سکانس‌های ترانه دیپیکا پادوکن لباسش رنگ زعفرانی داشت و نام ترانه هم Besharam rang است و در بخشی از ترانه خوانده می شود که دنیا رنگهای واقعی من را ندیده است.

 

این رنگ‌ها برای هندوها مقدس است. و هیات سانسور سینمای هند درخواست تدوین این ترانه را از عوامل سازنده داشت.

 

 

بازنشر از دنیای تصویر