آیا کیت بلانشت جایزه اسکار نقش اول زن را می‌برد؟

آیا کیت بلانشت جایزه اسکار نقش اول زن را می‌برد

فیلم «تار» ساخته «تاد فیلد» توانست با بدست آوردن جایزه بهترین فیلم از سوی انجمن ملی منتقدان آمریکا، به یکی از معدود آثار سینمایی تبدیل شود و جایزه اصلی بهترین فیلم از سه منتقد را از انجمن منتقدان نیویورک، لس آنجلس و همچنین، انجمن ملی منتقدان را از آن خود کند.

 

پیش از این، فیلم‌هایی که توانسته بودند موفق به دریافت سه جایزه انجمن منتقدان نیویورک، لس آنجلس و انجمن ملی منتقدان شوند، «ماشین من را بران» اثر «ریوسکه هاماگوچی» در سال ۲۰۲۱، «شبکه اجتماعی» ساخته «دیوید فینچر» در سال ۲۰۱۰ و «مهلکه» اثر «کاترین بیگلو» در سال ۲۰۰۹ بودند که همه این فیلم‌ها توانستند در شاخه بهترین فیلم اسکار، نامزد شوند و سرانجام، این جایزه نصیب «مهلکه» (The Hurt Locker) شد.

 

گفتنی است که «مهلکه» (The Hurt Locker) فیلمی درام جنگی به نویسندگی «مارک بول» و کارگردانی «کاترین بیگلو» با بازی «جرمی رنر» است که توانست نامزد ۹ جایزه اسکار و در گلدن گلوب نیز، نامزد ۳گوی طلایی شود و در بفتا هم نامزد ۸جایزه شود.

 

«کیت بلانشت» ستاره فیلم «تار» توانسته است سه جایزه را از سوی سه انجمن منتقدان سینمایی بدست آورد و به همین دلیل، یکی از گزینه‌های اصلی دریافت اسکار بهترین بازیگر زن به شمار می‌آید.

 

«کیت بلانشت» بازیگر استرالیایی الاصل سینمای جهان و هالیوود است که طرفداران زیادی دارد.

 

او توانسته است ۹بار جایزه گلدن گلوب شود و برای بازی در فیلم‌های «هوانورد» در سال ۲۰۰۴ جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن و برای ایفای نقش در فیلم «یاسمن غمگین» در سال ۲۰۱۳، جایزه اسکار بهترین بازیگر زن را بدست آورد.

 

بلانشت برای بازی جذاب و خیره کننده اش در فیلم «تار» مدعی اسکار است و توانسته جای خود را در صنعت سینما باز کند و یکی از ستاره‌های آن محسوب شود.

فیلم «تار» ساخته «تاد فیلد» کارگردان گزیده کار آمریکایی برای اولین بار در اوایل سپتامبر هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز به نمایش درآمد و موردتحسین قرار گرفت و نقد‌های مثبتی را دریافت کرد و گفته می‌شود شاید این فیلم، سومین جایزه اسکار را برای «کیت بلانشت» به ارمغان بیاورد.

 

«کیت بلانشت» در این فیلم، در نقش «لیدیا تار» موزیسین مشهور و اولین رهبر ارکستر زن در تاریخ آلمان به ایفای نقش می‌پردازد. از اینرو، داستان این فیلم در دنیای بین المللی موسیقی کلاسیک اتفاق می‌افتد.

 

گفتنی است «کالین فارل» توانست برای فیلم «بنشی‌های اینیشرین» بهترین بازیگر مرد شود و «تمام زیبایی و خونریزی» ساخته «لورا پویترس» هم به عنوان بهترین اثر مستند انتخاب شد.

 

فیلم «EO» اثر «یرژی اسکولیموفسکی» هم توانست برنده جایزه بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان (فیلم بین المللی سال) شود و هفته پیش رو، یکی از مهم‌ترین فصل‌های جوایز است؛ به طوری که نامزد‌های جوایز انجمن کارگردانان آمریکا (DGA) و انجمن بازیگران (SAG) به همراه مراسم گلدن گلوب و انتخاب منتقدان اعلام خواهند شد که می‌توانند تأثیر زیادی در پیش بینی برندگان جوایز اسکار ۲۰۲۳ داشته باشند.

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان