🔸زلزله‌ای به بزرگی ۶.۱ ریشتر مناطقی از جنوب شرق افغانستان و همچنین بخش‌هایی از پاکستان را لرزاند.
.
▪️خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات مدیریت بحران افغانستان شمار قربانیان زمین لرزه در این کشور را تاکنون دست‌کم ۹۵۰ تن اعلام کرد.
.
▪️بنابر اعلام مقامات افغانستان در پی وقوع زمین لرزه ای به بزرگی ۶.۱ ریشتر تاکنون همچنین بیش از ۶۰۰ نفر مصدوم شده و از آنجا که اطلاعات کافی در مورد وضعیت مناطق روستایی دورافتاده در دسترس نیست احتمال افزایش تلفات این حادثه وجود دارد.
.
▪️تصاویر منتشر شده در رسانه‌های افغانستان حاکی از ویرانی خانه‌های مسکونی در مناطق زلزله‌زده و جسدهایی است که در میان پتو پوشانده شده اند.
.
▪️یکی از مقامات وزارت کشور افغانستان گفت:‌ بالگردهای امداد برای کمک به مصدومین و رساندن مواد غذایی و دارویی به مناطق حادثه دیده اعزام شده اند.
.
▪️مرکز لرزه نگاری مدیترانه اروپا نیز در توییتی اعلام کرد که لرزه‌های حاصل از این زمین لرزه را حدود ۱۱۹ میلیون نفر در پاکستان، افغانستان و هند احساس کرده‌اند.
.
▪️طبق اعلام مرکز لرزه‌نگاری آمریکا، کانون این زلزله در ۴۴ کیلومتری شهر «خوست» در جنوب شرق افغانستان و در عمق ۵۱ کیلومتری از سطح زمین بوده است.
.
▪️محمد نسیم حقانی، رئیس وزارت بلایای طبیعی گفت: پس از تکمیل بررسی‌ها، اطلاعات به روز شده ارائه خواهد شد اما این باور وجود دارد که این حادثه با تلفات چشمگیر همراه باشد.
#ایسنا #ایسنا_نیوز #زلزله #زمین_لرزه #حادثه #حوادث #حوادث_طبیعی #افغانستان #پاکستان
#Isna_news #isna

اینستاگرام ISNA | ایسنا

زلزله‌ای به بزرگی ۶۱ ریشتر مناطقی از جنوب شرق افغ