سیداحسان خاندوزی، وزیر اقتصاد و سخنگوی اقتصادی دولت:
▪️حتماً باید یک بسته کوتاه‌مدت هم در زمینه‌ی مسکن داشته باشیم که این امر در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی مطرح و تصویب شد که ضمانت اجرای قانون سقف اجاره‌بها هم در این زمینه در نظر گرفته شود.
.
▪️ما حال مردم را در زمینه وضعیت مسکن درک می‌کنیم و هم در این امر برای بهبود وضعیت، پیگیری ویژه دولت با تاکید آقای رئیس‌جمهوری را در دستور کار داریم.
.
▪️ اینکه ما ارز ترجیحی به واردات کالاهای اساسی را قطع کنیم و آن را به خود مصرف‌کنندگان منتقل کنیم، مورد نظر اکثر صاحبنظران اقتصادی و حتی مراجع سیاستگذاری کشور است. نظر منتقدان هم محترم و قابل استماع است و کمک می‌کند اگر ایرادی هست، حل شود.
.
▪️دولت عقب‌نشینی از این سیاست را به صلاح کشور نمی‌داند و قائل به این است که اگر این سیاست سه سال پیش انجام می‌شد، منافع بیشتری هم داشت. بنابراین دولت منفعت بلندمدت کشور را در اجرای این سیاست می‌بیند.
.
▪️دولت شریک احساس فشار اقتصادی مردم است و دولتمردان از خود مردمند و اعتراض‌ها را می‌بینند و می‌شنوند و در جریان درددل‌ها هستند و در زمینه تدبیر آن هم جدیت خواهند داشت.
.
▪️بسته ضدتورمی یک بار در ستاد اقتصادی دولت مطرح شد و درباره جزییات آن مواردی اختلاف نظر بین دستگاه‌ها وجود داشت که برای هفته آینده در ستاد اقتصادی دولت مطرح و نهایی می‌شود. در کوتاه‌مدت هم حتما تدابیر جدی برای حمایت از معیشت مردم در دستور کار دولت است.
.
#ایسنا #ایسنا_نیوز #وزیر_اقتصاد #مسکن #خانه #قیمت_خانه #اجاره_آپارتمان
#اجاره_بها #تورم #گرانی #یارانه #هدفمندی_یارانه_ها
#isna #Isna_news

اینستاگرام ISNA | ایسنا

سیداحسان خاندوزی وزیر اقتصاد و سخنگوی اقتصادی دول