نادر سلیمانی که روز 14 اسفند 55 ساله شد و مدتی است در سریا...

نادر سلیمانی که روز 14 اسفند 55 ساله شد  و مدتی ا
نادر سلیمانی که روز 14 اسفند 55 ساله شد و مدتی است در سریال های تلویزیون ایفای نقش ندارد، معتقد است: سانسورهای بیش از حد همیشه به کارها آسیب می زند و این یک ایراد اساسی در صداوسیماست. ما باید کمی مردم را آگاه کنیم تا بیشتر درباره مسائل روز فکر کنند.

سلیمانی در گفت وگو با ایسنا در پاسخ به پرسشی درباره حضور کمرنگش در سریال ها و چرایی اُفت بینندگان تلویزیون، ابتدا به تفاوت مخاطب سینما و تلویزیون اشاره کرد و گفت: اساسا مخاطب سینما و تلویزیون خیلی متفاوت هستند. مخاطب تلویزیون، عام ولی در عین حال بسیار دانا و زیرک است؛ ضمن اینکه مخاطبان این روزهای تلویزیون با ۱۰ سال قبل خیلی فرق کرده اند. متاسفانه ما در تلویزیون کارهایی می بینیم که حتی مورد پسند عموم هم نیستند چه برسد به مخاطب دانای تلویزیون. ما داستان های خوب و سوژه های نابی در زندگی روزمره مان برای سریال سازی داریم ولی از آنها استفاده نمی‌کنیم. یکی از این سوژه ها مسئله فقر و یا ثروت بیش از حد است.

وی ادامه داد: به یاد دارم زمانی که سال ها پیش آقای ارگانی از مدیران شبکه سه سیما بودند، فردی بسیار دانا بود و پای خیلی از اتفاقات می ایستاد تا کارگردان و عوامل اذیت نشوند ولی الان دیگر مثل سابق نیست. به عنوان مثال همین رانت خواری ها و پول هایی که از مملکت خارج می شود، یک سوژه ناب برای سریال‌سازی است که ما نمی توانیم از آن استفاده کنیم.

سلیمانی که در جشنواره فجر امسال برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد بخاطر ایفای نقش در فیلم «ضد ۱۴۰۰» شد، سپس به بحث کمدی در ساخت سریال ها اشاره و اظهار کرد: به نظرم در بحث کمدی سوژه یابی خیلی مهم تر است تا کارمان به سمت لودگی نرود؛ ضمن اینکه به نظر من طنز و کمدی با هم فاصله دارند. کمدی هدفش خنداندن است اما طنز گزنده است و در عین همین گزنده بودن، آگاهی‌بخشی هم دارد. کمی باید جسارت عزیزان ما بیشتر شود. صادقانه بگوییم الان تهیه کننده ها و کارگردانانی را می بینیم که کارها را بهم می‌بافند و تحویل تلویزیون می‌دهند و با خود می‌گویند مخاطب که نمی فهمد؛ خیر، اینگونه نیست. الان کودکِ ۱۰ ساله هم کاملا آگاه است.
#دنیای_تصویر #دنیای_تصویر_آنلاین #نادر_سلیمانی #طنز #سریال #سینمای_ایران

اینستاگرام دنیای تصویر/dtonline