فرهاد آئیش هنرمند باسابقه عرصه سینما تئاتر و تلویزیون کشورم...

فرهاد آئیش هنرمند باسابقه عرصه سینما تئاتر و تلوی
فرهاد آئیش، هنرمند باسابقه عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون کشورمان مدتهاست در ژانر کمدی تلویزیونی فعالیت ندارد، در حالی که در مقطعی به دلیل حضور مستمرش در مجموعه های طنز، بیشتر او را به عنوان بازیگر کمدی می شناختیم. وقتی از وی دلیل این اتفاق را می پرسیم می گوید که بنا به دلایل شخصی خودش است که فعلا ژانر جدی را به کمدی ترجیح داده است و تا زمانی که پیشنهاد خوبی در عرصه کمدی نداشته باشد، بازی در سریال های طنز تلویزیون را نمی پذیرد.

این هنرمند در گفت‌وگویی با ایسنا درباره اینکه این روزها برای تلویزیون چه کاری انجام می دهد؟ گفت: در حال حاضر مشغول بازی در یک سریال برای تلویزیون هستم که دو ـ سه ماه است کارم شروع شده و فکر می‌کنم تا ۶ ماه دیگر ادامه داشته باشد. این مجموعه هنوز نام مشخصی ندارد و من اجازه ندارم درباره قصه صحبت کنم اما به کارگردانی آقای وحید امیرخانی در حال ساخت است و طنز نیست. به نظرم یک کار عالی با کارگردانی خوب و قصه خوب درباره بچه های کار و قشر آسیب دیده و به قول معروف بچه های جنوب شهر است.

دلم برای طنز تنگ نشده

بازیگر مجموعه های طنز «شمس العماره»، «نون و ریحون»، «باجناغ ها» و «سه پنج دو» که مدت هاست در قاب تلویزیون در ژانر کمدی دیده نمی شود، درباره اینکه آیا دلش برای حضور در آثار کمدی تنگ نشده است؟ پاسخ منفی داد و خاطرنشان کرد: راستش نه؛ به نظرم یک بازیگر نیاز دارد تا بخش های مختلف احساسی و درون خودش را تجربه کند و چالش داشته باشد. من تا به امروز بیشترین گرایشم در سینما و تلویزیون کمدی بوده، حتی در تئاتر هم که به عنوان نویسنده و کارگردان همکاری داشتم همیشه یک نوع طنز و نمکی در کارهایم دیده می‌شد، باید بگویم زندگی شخصی‌ام هم سرشار از لبخند و خنده است ولی به هر حال انسان نیاز دارد بخش های تاریک تر، تراژدی تر و غم انگیز تر وجود خودش را هم تجربه کند.

آئیش در همین زمینه یادآور شد: در حال حاضر در یکی دو سال گذشته کمی بیشتر به کارهای غیرکمدی گرایش داشتم و دلیلش هم فقط درونی نیست. دلیل اصلی اش نیاز شخصی خودم است و از طرفی هم فکر می کنم وقتی یک بازیگر بیش از حد معمول در کارهای کمدی باشد، در ذهن تماشاگر و همینطور کارگردان و تهیه کنندگان نیز دچار کلیشه می شود و این برای یک بازیگر و ادامه کارش می تواند خطرناک باشد. فعلا به میل خودم در آثار جدی تر کار می کنم اما اگر پیشنهادهای خوب کمدی داشته باشم حتماً قبول می کنم.
#دنیای_تصویر #دنیای_تصویر_آنلاین #سینما #تلویزیون #فرهاد_آییش #طنز #سریال

اینستاگرام دنیای تصویر/dtonline