.
🔹سی‌وهشتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران فردا ۲۷ مهرماه درحالی فعالیت خود را آغاز می‌کند که سیاست‌های برگزاری این دوره و حذف برخی فیلم‌ها موجب اعتراض اهالی فیلم کوتاه شده است. همچنین حذف هیات انتخاب و جایگزینی آن با گروهی از سینماگران و مدیران سینمایی به عنوان مشاوران انتخاب به دلیل شفاف نبودن موجب شد که پیگیری علت حذف فیلم‌ها از جشنواره سخت و عملا ناممکن شود.

🔹حال در نامه‌ای که از سوی برخی از فعالان فیلم کوتاه خطاب به محمد خزاعی رییس سازمان امور سینمایی به دست ما رسیده است، حاکی از اعتراض به ساست‌های برگزاری جشنواره است که در سی‌وهشتمین دوره با توجه به اتفاقات اخیر به اوج خود رسیده است.

🔹️در بخشی از این نامه آمده: در دهه اخیر مدیریت انجمن سینمای جوان به عنوان مهم‌ترین نهاد دولتی متولی فیلم کوتاه، کارنامه غیرقابل قبولی در انجام وظایف اساسی خود داشته است. مدیریت غیر شفاف این نهاد نه تنها به رشد فیلمسازان عرصه فیلم کوتاه کمک شایانی نکرده، که در عمل باعث بروز آسیب‌های بسیار در این حوزه شده است. در سالهای اخیر، همواره چهره‌هایی با کمترین تخصص و آشنایی در حوزه فیلم کوتاه به صورت ثابت در جایگاه‌های مختلف انجمن سینمای جوان حضور داشته‌اند و سیاست‌های کلان آن را تعیین کرده‌اند. این اشخاص صاحب نفوذ، بدون آنکه در مرکز توجه باشند در کنار مدیران با اتخاذ تصمیمات فراقانونی و سلیقه‌ای در تمام حوزه‌ها مانع از عملکرد درست این نهاد شده‌اند و ترجیح دادن روابط دوستانه بر صلاحیت و تخصص افراد تنها گوشه‌ای از نابسامانی امروز است.

🔹️در جشنواره سی و هشتم دغدغه مدیر انجمن سینمای جوان حذف حداکثری فیلم‌ها از جشنواره و افتخارش قرار گرفتن جشنواره فیلم کوتاه تهران در لیست آکادمی اسکار است. طرفه آنکه اگر هم این اتفاق افتخاری محسوب شود، ماحصل کیفیت آثار فیلمسازان فیلم کوتاه است و نه مدیران انجمن سینمای جوان.
🔹️این تصمیمات در دوره اخیر به بدترین وضع ممکن رسیده، باعث شده که بسیاری از فیلمسازان با هزاران مشکل فیلم‌های خود را بسازند و تنها انتظارشان از این نهاد برگزاری به موقع و استاندارد جشنواره فیلم کوتاه تهران باشد. اما مدیریت فعلی انجمن سینمای جوان از سه سال پیش با حذف و سانسور فیلم‌های کوتاه راه یافته به جشنواره، بدعتی عجیب را پایه گذاشت تا همین انتظار حداقلی هم محقق نشود.
.‌
.
ادامه در کامنت
khabargozarisaba

اینستاگرام صبا

 سی‌وهشتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران فردا ۲۷ مهرم