.
🎬«تیام» با گویش و پوشش چهارمحال و بختیاری/ برای کودکان هم فیلم بسازیم نه فقط درباره آنها

🔹امیرحسین عنایتی کارگردان، نویسنده و تهیه‌کننده سینما و تلویزیون که با فیلم «تیام» در بخش مسابقه فیلم‌های بلند ایرانی سی و چهارمین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان حضور دارد، در گفتگو با #صبا گفت: از آنجایی که من علاقه‌مند به فعالیت در حوزه کودک و نوجوان هستم تصمیم گرفتم فیلمی با محوریت ایل بختیاری برای این دسته از مخاطبان تولید کنم و اینطور شد که «تیام» در استان چهارمحال و بختیاری، شهر سامان از توابع شهرکرد با گویش و لباس محلی تصویربرداری شد.

🔹بزرگترین چالش ما در روند تولید این فیلم، بحث گویش شخصیت اصلی یا همان تیام بود زیرا ما نتوانستیم برای این شخصیت بازیگری محلی انتخاب کنیم و این امر در روند کار مشکل ایجاد کرد ولی سرانجام با تلاش‌های فراوان توانستیم بازیگری غیر بومی را برای این نقش انتخاب کنیم و با تمرین‌های مداوم به آنچه که می‌خواستیم برسیم. من از مارال خدادادی بازیگر بااستعداد نقش تیام کمال تشکر و قدردانی را دارم که با تمام سختی‌ها این نقش را به خوبی ایفا کرد.

🔹او با تاکید بر لزوم تولید فیلم های تخصصی برای کودکان نه صرفا درباره کودکان گفت: از آنجایی که من در حوزه بزرگسال و درام خانوادگی مشغول فعالیت هستم، اما گمان می‌کنم بسیاری از سینماگران کودک و نوجوان ما درک درستی از این نوع فیلمسازی ندارند و به همین علت فیلمی را برای کودک نمی‌سازند بلکه فیلم را با موضوع کودک‌ تولید می‌کنند ولی من همواره تلاشم بر این است که حداقل سالی یکبار یک کار تخصصی برای مخاطب کودک و نوجوان تولید کنم.

🔹بنابراین گزارش در این فیلم سینمایی بازیگرانی چون بهنوش بختیاری، مارال خدادادی، نگین حسینی، داراب آقاسی زاده، ندا ممتاز بهاری، اشکان حاج حسنی، محسن سبزمنش، هلن جوکار، نرگس خسروانی، گلتاج حاجی پور، جواد افشار، سام بختیاری، پوریا اسماعیلی، عقیل گودرزی و بعضی از بازیگران محلی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

khabargozarisaba

اینستاگرام صبا

 تیام با گویش و پوشش چهارمحال و بختیاری برای کودک