📺
مدیر شبکه امید: ۲۰ دقیقه از «مبارک» به دلیل پوشش بازیگر حذف شد/ در آثار خارجی که خریداری می‌شود گاهی اصلاحات به گونه‌ای است که قصه دچار تغییر می‌شود!
.
جمعه گذشته رئال انیمیشن «مبارک» با حذف ۲۰ دقیقه راهی آنتن شبکه امید شد. اکثر سکانس‌ها نیز مربوط به الناز شاکردوست بازیگر نقش اصلی این فیلم بود. البته طولی نکشید که این خبر در فضای مجازی نیز دست به دست شد و انتقادهایی را در پی داشت.
.
مهدی سالم مدیر شبکه امید درباره این حجم از ممیزی به صبا گفت: از این فیلم یک ساعت ۳۰ دقیقه‌ای نزدیک به یک ساعت و پنج دقیقه آن روانه آنتن شبکه شده است که علت حذفیات آن نیز نحوه پوشش بازیگر نقش اصلی این رئال انیمیشن است.
.
این مدیر تلویزیونی تأکید کرد: تا جایی که امکان داشت با روتوسکوپی این مسأله را حل کردیم، اما بقیه سکانس‌های حذف شده امکان انجام این کار را به ما نمی‌داد.
.
او در پاسخ به اینکه اثر مجوزدار وزارت ارشاد را چرا باید ممیزی کرد، گفت: اثری که در سینما روی پرده می‌رود و اثری که در صدا و سیما پخش می‌شود بسیار متفاوت هستند چرا که چهارچوب‌ها متفاوتند. بخشی از این اصلاحات از سوی شبکه امید و بخشی دیگر نیز از طرف بخش تأمین برنامه شبکه‌ها صورت گرفته است.
.
مدیر شبکه امید در پاسخ به اینکه با توجه به این حجم از اصلاحاتی که ممکن است به یک اثر سینمایی وارد شود چرا از ابتدا تصمیم به پخش آن می‌گیرند، بیان کرد: به عنوان مدیر یک شبکه، سیاست‌گذار نحوه اصلاحات بنده نیستم. به عنوان مثال در بحث نمایش آلات موسیقی ما در کشور جشنواره‌ موسیقی فجر را برگزار می‌کنیم و نمایش سازها در شبکه نمایش خانگی و سینما با منعی روبرو نمی‌شوند، اما تلویزیون استانداردهای خود را برای نمایش موسیقی و آلات آن دارد و این استانداردها در دست مدیران شبکه‌ها نیست بلکه با توجه به تصمیمات مقام بالاتر از آن است.
.
او افزود: البته که در شبکه‌های متفاوت سیما نیز سیاست‌گذاری‌ها متفاوت است برای مثال اگر «مبارک» از شبکه جهانی جام جم و یا شبکه مستند پخش می‌شد، فیلم اصلا دچار اصلاحات و حذفیات نمی‌شد چرا که استانداردها و سیاست‌گذاری‌ها در صدا و سیما نیز متغیر است.
.
وی در پاسخ به این سوال که آیا صاحب اثر راضی به این شکل پخش است، گفت: حق پخش این فیلم توسط صدا و سیما از صاحب اثر خریداری شده و حق مالکیت اثر با تلویزیون است، بنابراین این سازمان می‌تواند با توجه به ضوابط خود «مبارک» را راهی آنتن هر شبکه کند.
(ادامه در کامنت 👇)
.
#سینماتایم
#cinematime

اینستاگرام آخرین اخبارسینمایی و تلویزیونی

 مدیر شبکه امید ۲۰ دقیقه از مبارک به دلیل پوشش با