واکسن کرونا و کم اعتنایی به یک گروه

به گزارش ایسنا، در وضعیتی که برخلاف همه تاکیدها و پیگیری‌ها، گروه‌های جوان نمایشی در اولویت واکسیناسیون قرار نگرفتند و بسیاری از آنان هنوز واکسن دریافت نکرده‌اند، جامعه نمایشی کشور باز هم در یک تصمیم‌گیری دیگر نادیده گرفته شد.

اخیرا در فضای مجازی و بعضی رسانه‌ها جدولی از سوی وزارت بهداشت اعلام شده که در آینده نه چندان دور مراجعه کنندگان برای حضور در بعضی از مکان‌ها از جمله ورزشگاه‌ها، اقامت در هتل، مدارس، دانشگاه‌ها و ... باید کارت واکسن کرونا ارایه دهند. این قانون در مورد ورود به سالن‌های سینما هم اجرایی می‌شود ولی از قضا جامعه تئاتری باز هم مورد کم‌توجهی قرار گرفته است.

کم‌اعتنایی به جامعه تئاتری اتفاق تازه‌ای نیست ولی آنچه امروز این حساسیت را بیشتر کرده، شرایط خاص تئاتر است.

هر چند پروتکل‌های بهداشتی و اصل فاصله‌گذاری اجتماعی در سالن‌های سینما و تئاتر در قیاس با بسیاری از مکان‌ها بیشتر رعایت می‌شود، به دلیل واکسینه نشدن گروه‌های جوان نمایشی، اعمال این قانون در تئاتر می‌توانست یک امنیت روانی نسبی برای آنان به همراه داشته باشد. گرچه بارها متخصصان تاکید کرده‌اند دریافت واکسن به معنای این نیست که افراد می‌توانند پروتکل‌ها را کنار بگذارند ولی اعمال این قانون می‌توانست دست‌کم نوعی آرامش روانی برای گروه‌های نمایشی که عموما واکسینه نشده‌اند، به همراه بیاورد.

البته در این بین تنها جامعه تئاتری نیستند که فراموش شده‌اند، بلکه این قانون برای حضور مخاطبان در کنسرت‌های موسیقی و دیگر تجمعات و مراسم‌های هنری نیز فعلا طبق این جدول در نظر گرفته نشده است و شاید باید امیدوار بود، در مراحل بعدی در نظر گرفته شود.انتهای پیامایسنا

#واکسن_کرونا #کروناویروس #تئاتر