برد پرسپولیس، استقلال را ناامید کرد

استقلال ۲ برد خوب برابر پدیده و گل گهر داشت، اما برد پرسپولیس برابر تیم مس رفسنجان باعث ایجاد دوباره فاصله ۸ امتیازی بین ۲ تیم شد تا امید‌های استقلال برای کسب عنوان قهرمانی به حداقل برسد.

به گزارش خبرداغ به نقل از طرفداری: استقلال 2 برد خوب برابر پدیده و گل گهر داشت اما برد پرسپولیس برابر تیم مس رفسنجان باعث ایجاد دوباره فاصله 8 امتیازی بین 2 تیم شد تا امید های استقلال برای کسب عنوان قهرمانی به حداقل برسد

برای این که مقایسه ای بین عملکرد پرسپولیس و استقلال و شانس این دو تیم برای رسیدن به عنوان قهرمانی داشته باشیم، امتیاز قهرمان های لیگ های 16 تیمی را با هم مرور می کنیم:

* بهترین امتیاز کسب شده در تاریخ لیگ های 16 تیمی، عملکرد پرسپولیس سال قبل است.67 امتیاز در 30 بازی. امسال پرسپولیس برای رسیدن به امتیاز سال گذشته خود نیازمند 5 برد و یک مساوی است اما استقلال با 6 برد هم به این امتیاز نمی رسد.

* دومین امتیاز برتر تاریخ لیگ های 16 تیمی عملکرد پرسپولیس در سال 95 است که 66 امتیاز گرفت. امسال پرسپولیس برای 66 امتیازی شدن نیاز به 5 برد دارد اما استقلال نمی تواند به 66 برسد.

* سومین امتیاز برتر، 65 و متعلق به پرسپولیس 1377 است. امسال پرسپولیس با 4 برد و 2 مساوی به 65 امتیاز می رسد اما استقلال با 6 برد هم به این امتیاز نخواهد رسید.

* چهارمین امتیاز برتر تاریخ لیگ های 16 تیمی 64 و متعلق به فولاد 1383 و پرسپولیس 1396 است که امسال پرسپولیس برای گرفتن 64 امتیاز نیاز به 4 برد و یک مساوی دارد واستقلال نمی تواند به این مرز امتیاز نمی رسد.

* پنجمین امتیاز برتر، مربوط به پرسپولیس 97 است که 61 امتیاز گرفت، امسال پرسپولیس برای 61 امتیازی شدن نیاز به 3 برد ویک مساوی دارد در حالی که استقلال باید برای 61 امتیازی شدن 6 بازی آینده را ببرد.

* ششمین امتیاز برتر در تاریخ لیگ های 16 تیمی 60 امتیاز پرسپولیس در سال 1354 است که پرسپولیس امروز برای رسیدن به آن 3 برد می خواهد اما استقلال باید برای گرفتن 17 امتیاز دیگر همه بازی هایش را ببرد.

بر اساس آمار فوق روشن است استقلال در مسیر رقابتش با پرسپولیس و سپاهان امتیازات زیادی را عقب افتاده است و شانس کمتری برای قهرمانی دارد.برای مطالعه ادامه این مقاله روی عکس کلیک کنید

خبر داغ

#ورزشی #فوتبال #استقلال #پرسپولیس #لیگ_های_16_تیمی #پدیده_مشهد #گل_گهر_سیرجان #خبرداغ #خبر_داغ