معرفی یک فیلم جشنواره کن ۲۰۲۱/ نخل طلای افتخاری برای جودی فاستر

«مونا لیزا و ماه خونین» آخرین ساخته آنا لیلی امین پور، برای بخش رسمی جشنواره کن ۲۰۲۱ انتخاب شده است.به گزارش سینماسینما، فردا صبح پنجشنبه سوم ژوئن کنفرانس مطبوعاتی کن برگزار می‌شود، اما برمبنای گفته یکی از دست اندرکاران فیلم «مونا لیزا، و ماه خونین،» آخرین ساخته امین پور به بخش رسمی جشنواره راه یافته است.

کارگردان این فیلم که در ۲۶ نوامبر ۱۹۸۰ انگلیس به دنیا آمده، با ساخت فیلمهای کوتاه ‌متفاوتی شروع کرده بود. ‌چند فیلم بلند او در جشنواره های گوناگون از جمله مسابقه ونیز شرکت کرده بود و جوایزی هم به دست آورده است. فیلم آخر او باهنرپیشگان آمریکایی، که یک اثر جنایی / پلیسی فانتاستیک است، ماجرای زنی جوانی را روایت می‌کند که در جهانی که کدهای اجتماعی اش به هم ریخته، گم شده است. وی دارای قدرتی ماورای طبیعی است. این اثر را سازنده در ناحیه نیواورلئان، ساخته است. البته باید فردا منتظر اعلام رسمی این فیلم در بخش رسمی جشنواره (مسابقه یا نوعی نگاه) بود. سازنده این فیلم با «دختری در تاریکی شب تنها به خانه می‌رود» در ۲۰۱۴ به شهرت رسید. او درضمن بازیگر نیز است.

همچنین قرار است امسال یک نخل طلای افتخاری در روز افتتاحیه به بازیگر معروف آمریکایی، جودی فاستر اهدا شود.از سینمای ایران همچنان باید منتظر «قهرمان» آخرین ساخته اصغر فرهادی بود.

درضمن بخش هفته بین اللملی منتقدین کن، اعلام کرد که رییس هییت داوران امسال آن، فیلمساز مشهور رومانی، کریستیان مونجیو، است. این بخش امسال ۶۰ ساله می‌شود.سینما سینما

#انا_لیلی_امین_پور #جشنواره_کن #جودی_فاستر #مونالیزا_و_ماه_خونین