بعد از اینکه تست بارداری مثبت شد چه اتفاقی می افتد؟


طبیعی است که یک آزمایش مثبت بارداری، احساسات، نگرانی ها، تردیدها و اضطراب های مختلفی را به وجود می آورد. سعی کنید چند نفس عمیق بکشید. خواه این یک بارداری برنامه ریزی شده باشد یا نه مراحل مهم دیگری وجود دارد که باید درباره آنها فکر کنید وانجامش دهید.

مواردی که باید در صورت مثبت بودن تست بارداری انجام دهید وجود دارد.

 
1.با پزشکتان تماس بگیرید:
به محض تأیید بارداری یا مشکوک بودن به بارداری برای قرار قبل از تولد تماس بگیرید. برخی از پزشکان ممکن است قرار ملاقات اول را تا زمانی که دو دوره را طی نکرده تعیین نکنند. در مورد مواردی مانند داروهایی که در حال حاضر مصرف می کنید، علائم نگران کننده یا بیماری های مزمن سلامتی که ممکن است بارداری شما را تحت تأثیر قرار دهد با پزشک مشورت کنید. قرار ملاقات همچنین می تواند به شما کمک کند از هرگونه تردید در مورد نتیجه بارداری خلاص شوید و پزشک تأیید کند که واقعاً بچه دار می شوید.

2- نتایج را بررسی کنید:
با انجام آزمایشات بارداری در خانه، گاهی اوقات ممکن است در مورد نتیجه تردید داشته باشید که آیا نتیجه شما مثبت کاذب است؟ هنگام ارزیابی نتیجه آزمایش بارداری باید چند نکته را به خاطر بسپارید.

3- خطوط تست را بررسی کنید:
وقتی افراد در مورد مثبت کاذب تعجب می کنند نگران هستند که یک خط تبخیر را مشاهده می کنند. این زمانی است که به نظر می رسد تست بارداری مثبت است و نوعی خط ضعیف وجود دارد.  اما در واقع نتیجه مثبتی نیست. خط تبخیر بندرت هیچ رنگی ندارد. بیشتر شبیه یک خط ضعیف است که انتظار دارید یک خط صورتی ببینید. خطوط تبخیر بیشتر در مارک های خاصی از آزمایش های بارداری دیده می شود.

4- مثبت کاذب را در نظر بگیرید:
اگر آزمایش شما به وضوح مثبت باشد به احتمال زیاد باردار هستید. آزمایش های مثبت کاذب بارداری امکان پذیر است اما نادر است. برخی از داروها و شرایط پزشکی وجود دارد که می تواند باعث ایجاد یک مثبت کاذب شود.

5- علائم بارداری را مشاهده کنید:
علائم و نشانه های بارداری شاخص های دقیق بارداری نیستند. برخی از افراد هرگز احساس تهوع صبحگاهی یا علائم دیگری نمی کنند ، اما به همان اندازه حامله هستند. کمبود علائم بارداری به این معنی نیست که باردار نیستید. طبیعی است که اگر آزمایش مثبت بارداری می گیرید ،گرفتگی عضله هم دارید .نگران نباشید و بدانید که ناراحتی مختصر لگن در دوران بارداری طبیعی است.

6- نتایج آزمایش بارداری خون را مقایسه کنید:
آزمایش بارداری خون می تواند بارداری شما را در مطب ارائه دهنده شما تأیید کند. اگر پزشک شما آزمایش کیفی بارداری را تجویز کرده باشد، برخلاف آزمایش کمی بارداری آزمایش خون شما ممکن است منفی باشد در حالی که آزمایش در خانه می تواند مثبت باشد. یک آزمایش بارداری کیفی فقط یک نتیجه مثبت یا منفی می دهد و اغلب به سطح بالاتری از هورمون بارداری نسبت به بسیاری از آزمایشات اولیه بارداری در خانه نیاز دارد. آزمایشات کمی بارداری گاهی اوقات قبل از انجام آزمایش در خانه می تواند هورمون بارداری را تشخیص دهد.

7- به بارداری خود واکنش نشان دهید:
با توجه به اخبار و تأثیر آن بر زندگی، طیف وسیعی از احساسات مختلف وجود دارد که ممکن است شما را تحت تاثیر قرار دهد. به خود اجازه دهید به هر روشی که طبیعی احساس می کنید واکنش نشان دهید.

8- وحشت نکنید:
همه افراد، بارداری برنامه ریزی شده ندارند و یا بلافاصله از این خبر خوشحال می شوند. وحشت نکنید بعضی اوقات، حتی اگر می خواستید باردار شوید طبیعی است که خودتان را در آن لحظه حدس بزنید که برنامه هایتان را چگونه آماده سازی می کردید. اگر این یک بارداری برنامه ریزی نشده است آرام باشید و با دقت به همه گزینه ها فکرکنید و البته تغییر برنامه زندگی آینده شما برای نگهداری و تربیت فرزندتان است.

9- جشن بگیرید:
در حالی که برخی از افراد برای تعجب شریک زندگی خود با خبر بارداری شام عاشقانه ای را برنامه ریزی می كنند، برخی دیگر مهمانی های بزرگتری برگزار می كنند. نحوه و زمان جشن شما ممکن است به عوامل زیادی بستگی داشته باشد.

10- از بارداری خود لذت ببرید:
برنامه ریزی از قبل و مقداری آمادگی برای کودک هر ماه، به جلوگیری از احساس وحشت در اواخر بارداری کمک می کند. زمانی که برخی از والدین "از خواب بیدار می شوند" و متوجه می شوند که فقط چند هفته کوتاه قبل از ورود کودک وجود دارد.


نتیجه گیری:
چند روز و هفته اول بعد از آزمایش مثبت بارداری ،ممکن است پر از احساسات مختلف باشد. موارد خاصی وجود دارد که باید برای داشتن یک بارداری سالم روی آنها کار کنید مانند شروع مراقبت های دوران بارداری و شروع به مصرف ویتامین های قبل از تولد. اگر کمی نسبت به کل موضوع احساس حساسیت دارید به خود مسلط  باشید. ممکن است مدتی طول بکشد تا با اخبار سازگار شوید و این طبیعی است.

منبع: www.verywellfamily.com


نی نی سایت

#سبک_زندگی #بارداری