یکی از بزرگترین فجایع محیط زیستی ایران در حال رقم خوردن است، اگر اقدام عاجلی صورت نپذیرد.
.
۵ تا ١٢ هزار جوجه ی فلامینگو در تالاب بختگان در انتظار مرگی دردناک بر اثر تشنگی هستند.
.
متاسفانه با شدت گرفتن روند خشکسالی، سد سازی و بهره برداری فجیع از آب های سطحی و زیرزمینی حوضه تالاب بختگان، این تالاب حیاتی با خشکی بسیار گسترده ای مواجه شده است که حیات تمام زیستمندانش را در خطر جدی قرار داده است.
.
حقابه ی تالاب بختگان حدود یکصد میلیون متر مکعب در سال است که متاسفانه این آب عمدتا یا پشت سد هایی چون سد درودزن مانده است یا هم سرازیر زمین های کشاورزی بالادست تالاب می شود.
.
مقرر شده بود که وزارت نیرو حدود پنجاه میلیون متر مکعب را برای تالاب رهاسازی کند که با توجه به خشکسالی شدید امسال، وزارت نیرو هنوز راضی به رهاسازی این حجم آب نشده است.
.
.
در صورت تاخیر در رهاسازی این حجم آب، همه ١٢ هزار جوجه فلامینگو در این تالاب خواهند مرد، تا وزارت نیرو یکی از بزرگترین نسل کشی های پرندگان را به نام خود تمام کند (همچون سال های گذشته) .
.
.
لذا از همه ی شما عزیزان خواهش می کنیم از هر اهرمی برای فشار بر وزارت نیرو و رهاسازی این آب استفاده کنید. دیگر هر چقدر که محیط زیست ما قربانی کشاورزی شده است، بس است.
.
.
#بختگان_را_دریابید
#جوجه_فلامینگو_ها_را_نجات_دهید
.
.
.
.
#پلنگ_ایرانی#پلنگ#یوزپلنگ_ایرانی#زاگرس#ایران#طبیعت#محیط_زیست#محیطبان#کرد#ترک#عرب#بلوچ#لر#تهران#مشهد#شیراز#اهواز#کرمان#تبریز#بندرعباس#یاسوج#یزد#wildlife #nature#animals #animals#iranwildlif

اینستاگرام جانوران در خطر انقراض ایران

یکی از بزرگترین فجایع محیط زیستی ایران در حال رقم