پاسخ تهیه‌کننده ترکیه‌ای «مست عشق» به اظهارات حسن فتحی: بهره‌برداری از نام مولانا و شمس، بی‌حرمتی به جایگاه این بزرگان فضل و ادب است
.
تهیه‌کننده ترکیه‌ای فیلم «مست عشق» طی بیانیه‌ای در پاسخ به اظهارات حسن فتحی نوشت: «هر چند متن آقای فتحی بیشتر خطاب به تیم تهیه‌کنندگی خود نوشته شده و از بی‌اطلاعی ایشان از جزئیات امور و همینطور اختلاف‌نظرهای داخلی حکایت دارد، اما ذکر چند نکته را به‌ دلیل بار حقوقی و قضایی یادآوری می‌کنیم.
.
در مورد میزان سرمایه‌گذاری طرفین در پروژه «مست عشق»، بهتر است به متن قرارداد و اسناد مالی مراجعه و از ذکر ارقام غلط پرهیز شود که بار حقوقی به همراه خواهد داشت. شاید دوستان آقای فتحی هزینه‌های یک سال اقامت در ترکیه را پیش از انعقاد قرارداد و شروع پروژه به عنوان سهم آورده محاسبه کرده باشند! اسناد روزها و ساعت‌های فیلمبرداری ثبت و ضبط است و اگر ادعایی صورت گرفته، بر همین مبنا بوده است.
.
احتمال می‌دهیم جناب فتحی چند بار سفر به ایران و آمریکا را هنگام اجرای پروژه که به طولانی شدن کار انجامید، محاسبه نکرده باشند! ضمن اینکه ویژگی شخص ایشان در کار بدون استوری‌بورد به‌ طور طبیعی به طولانی شدن زمان فیلمبرداری، تکرار صحنه‌ها، جابه‌جایی مکرر دکور و لوکیش‌ها و تحمیل هزینه‌های بسیار، کمک شایانی کرد! حتما به‌ خاطر دارند در برخی روزها نزدیک به ۳۰۰ تن از عوامل صحنه و بازیگران به‌ دلیل همین موضوع در کناری به استراحت می‌گذراندند!
.
به ذکر موارد دیگر و رفتار غیر حرفه‌ای برخی اعضای تیم آقای فتحی در جریان کار که باعث تنش‌هایی در صحنه شد، فعلا اشاره‌ای نمی‌کنیم، اما در مورد موضوع شکایت حقوقی و کیفری مورد اشاره در متن مرقومه، متأسفانه اطلاعات آقای فتحی دقیق نیست.
.
بر عکس؛ شاکی این پروژه به‌ دلیل ضرر و زیان وارده و بی‌توجهی به تکمیل آن، شرکت سرمایه‌گذار در ترکیه است! از زمانی که پروژه نیمه‌کاره رها شد، نزدیک به یک سال و نیم می‌گذرد و در این مدت علی‌رغم درخواست‌ها و پیگیری‌های متعدد و جلسات مکرر و حتی بازتاب‌های رسانه‌ای قدمی برای تکمیل فیلم برداشته نشد و احتمالا مشغله‌ها، اجازه چنین کاری نمی‌داد!
.
در همین مدت، گروه حرفه‌ای مستقر در استانبول، تدوین فیلم را با زحمت بسیار و علی‌رغم اشکالات فنی بی‌شمار هنگام فیلمبرداری به پایان رساندند و حالا قضاوت درباره فیلمی که تاکنون حتی حاضر به دیدن آن نشده‌اند با عبارت «تدوین ناشیانه و آماتوری» شایسته نیست.
(ادامه در کامنت)
.
#سینماتایم
#cinematime

اینستاگرام آخرین اخبارسینمایی و تلویزیونی

پاسخ تهیه‌کننده ترکیه‌ای مست عشق به اظهارات حسن ف