درباره حاشیه‌های یک دیدار سینمایی-قضایی/ موضوع توافق انجام‌شده چه بود؟

🔹 دیروز ۱۲ اردیبهشت خبر دیدار آیت الله رئیسی رییس قوه قضاییه با تعدادی از سینماگران رسانه ای شد که در همان ساعت اولیه انتشار با حاشیه هایی نیز رو به رو شد. فرشته طائرپور تهیه کننده سینما به عنوان یکی از حاضران در جلسه رسانه ای شدن این دیدار را زیر سوال برد. او در حالی به این موضوع اعتراض کرد که از حضور خبرنگار و دوربین فیلمبرداری در جلسه مطلع بود.

🔹اما با بررسی این جلسه نکاتی قابل توجه است؛ ترکیب این دیدار، شامل تعدادی از اعضای خانه سینما از جمله مدیرعامل فعلی و مدیرعامل سابق آن و تعدادی از سینماگران و تهیه کنندگانی بود که شاید در حالت عادی دور یک میز نمی شد آنها را مشاهده کرد.

🔹با وجود اختلاف نظر موجود در طیف های مختلف دعوت شده در این دیدار، قالب مهمانان از اقدامات اخیر قوه قضائیه در مبارزه با مفاسد صحبت کرده و نگاهشان به این موضوع مثبت بود به طور مثال فرشته طائرپور کارگردان و تهیه کننده و عضو خانه سینما از اقدامات قوه قضائیه بصورت ویژه تشکر کرد.

🔹در این دیدار علاوه بر مطالبات مطرح شده از سوی سینماگران، انتقادات تندی به رواج فساد اقتصادی در بخش‌هایی از سینمای ایران هم مطرح و از رئیس دستگاه قضا خواسته شد تا این مفاسد پیگیری شود.

🔹در حالی که عده ای دیروز این جلسه را حرکتی تبلیغاتی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری دانستند و البته تعدادی از سینماگران در میان صحبت های خود در جلسه تلاش کردند فضای جلسه را به سمت طرح مباحث انتخاباتی ببرند، اما درنهایت فضا به سمت موضوعات سینمایی به ویژه مساله پیگیری و پرداختن به موضوع فساد رفت. رییس قوه قضاییه نیز محور صحبت هایش را نقش سینما در مبارزه با مفاسد اقتصادی قرار داد.

🔹از ابتدای جلسه تا انتها، دوربین‌های صدا و سیما و خبرنگار صدا و سیما مشغول تهیه گزارش از این نشست بود و با تعداد زیادی از اعضای جلسه از جمله محمدمهدی عسگرپور مدیرعامل اسبق خانه سینما گفتگو و مصاحبه کرد.

🔹در این نشست رییس قوه قضاییه از سینماگران خواست به دادگاه ها و زندان ها بروند و سوژه های خود را از نزدیک مشاهده کنند. همچنین ایجاد بانک ایده‌ و سوژه های حقوقی قضایی برای سینما از دیگر توافقات این نشست بود.

khabargozarisaba

اینستاگرام صبا

درباره حاشیه‌های یک دیدار سینمایی-قضایی موضوع توا