علت شکست خوردن پروژه سوپرلیگ از نگاه آرسن ونگر

بعد از اینکه شش باشگاه انگلیسی به شکل رسمی انصراف خود از حضور در رقابت‌های سوپرلیگ اروپایی را اعلام کردند، طی ساعات گذشته اتلتیکو مادرید، اینتر، میلان‌ و یوونتوس مگنیز دست به چنین اقدامی زدند تا تنها رئال مادرید و بارسلونا باقی مانده باشند. در واقع اکنون می توان پروژه سوپرلیگ را شکست خورده تلقی کرد.

در همین راستا آرسن ونگر در واکنش به اتفاقات رخ داده طی ساعات اخیر از جمله استعفای اد وودوارد از منچستریونایتد گفت: " او باید فهمیده باشد که این پروژه به خوبی آماده نشده بود. ببینید، اگر می خواهید یک سوپرلیگ با دو گروه 10 تیمی ایجاد کنید و فقط 12 تیم دارید و می دانید که ممکن است برخی از آن ها کنار بروند، پس قطعاً پروژه شما محکم نیست.

اگر من هنوز سرمربی بودم هرگز از پروژه ای که بر اساس شایستگی ورزشی بنا نهاده نشده بود، حمایت نمی کردم. من معتقدم که سازمان های رسمی مانند یوفا و فیفا باید از ذات بازی محافظت کرده و کیفیت را از طریق جنبه های رقابتی افزایش دهند. من هرگز از لیگی حمایت نمی کردم که بر اساس شایستگی های ورزشی نباشد."

ونگر در ادامه گفت: "من خوشحالم زیرا مهمترین چیز این است که ما یک سازمان متحد باقی بمانیم و فوتبال با همان قوانین یکسان انجام شود.

فیفا تضمین این امر است. ما باید تمام باشگاه ها را در داخل سازمان ها نگه داریم. وحدت بازی ما مهمترین واقعیتی است که ما باید از آن محافظت کنیم و به همه در دنیا فرصتی بدهیم تا فوتبال را به صورت رقابتی بازی کنند."

 

ورزش ۳

#آرسن_ونگر #سوپر_لیگ_اروپا