هر آنچه که باید درباره تیم ملی بدانید

تیم ملی در دور برگشت مقدماتی جام جهانی با دو برد و دو شکست به کار خود پایان داد. برد مقابل کامبوج و هنگ کند خیلی زود شیرینی خود را به خاطر شکست مقابل بحرین و عراق از دست داد. بعد از برکناری ویلموتس، هدایت تیم ملی به اسکویچ رسید تا او شانس‌اش را برای یک ماموریت سخت امتحان کند. 

برنامه بازی هاقرار بود ایران فروردین ماه 1400 استارت خود را برای دور برگشت بزند ولی با توجه به شیوع کرونا برنامه ها تغییر پیدا کرد. طبق آخرین برنامه ای که فیفا اعلام کرده تیم ملی در روزهای 13، 17، 21 و 25 خردادماه باید به ترتیب به مصاف تیم های هنگ کنگ، بحرین، کامبوج و عراق برود. 

میزبانمیزبان رقابت های متمرکز تیم ملی در این گروه بحرین است. فدراسیون فوتبال درخواست میزبانی داده بود اما در نهایت این بحرین بود که به عنوان میزبان متمرکز بازی ها انتخاب شد. قاعدتا و روی کاغذ باید این میزبانی به کشورمان می رسید چراکه ایران با عراق و بحرین خارج از خانه بازی کرده بود. جنگ برای صعود بین این سه تیم است و حالا کار برای صعود سخت تر شده است. 

حرف های رئیس جدیدتیم ملی موقعیت حساسی دارد. به همین دلیل عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال هم اعلام کرده در شروع کار،اولویت اولش تیم ملی خواهد بود. او قصد دارد در نزدیک ترین زمان ممکن پاداش بازیکنان را پرداخت کند و بتواند شرایط را طوری مهیا کند که تیم با آمادگی کامل پا به دور برگشت مسابقات بگذارد. عزیزی خادم قطعا به اردوی تیم ملی هم می رود تا با ملی پوشان دیدار و گفت و گو داشته باشد.

بیشتر بخوانید: دلایل حذف دو پرسپولیسی و یک استقلالی از تیم ملی

او به تازگی جلسه ای چند ساعته با اسکوچیچ داشته. در این جلسه مربی کروات گزارش کاملی از فعالیت کادر فنی در چند ماه گذشته ارایه داد و تاکید کرد برای موفقیت نیاز به همدلی کامل دارند. عزیزی خادم در این باره می گوید: «قطعا برای موفقیت تیم ملی ما همه باید کنار هم باشیم. اینجا بحث ملی پیش است. رنگ ها در تیم ملی معنای خاصی ندارند و باید همه یکدل و متحد باشیم تا تیم ملی به موفقیت برسد. تیم ملی اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برای مردم ایران دارد. در صورت موفقیت آن 80 میلیون ایرانی شاد می شوند. از رسانه ها هم درخواست دارم تا این اتحاد و یکدلی را ایجاد کنند و کنار تیم ملی باشند.» 

چرا مردم را شاد نکنیم؟بازیکنان تیم ملی  عزم خود را جزم کرده اند تا بتوانند دل مردم را شاد کنند. مرتضی پورعلی گنجی، سعید عزت اللهی، سردار آزمون و.... از جمله بازیکنانی بودند که در آخرین اظهارات خود از اهمیت بازی های ملی حرف زدند.با هر کدام از آنها که حرف می زنید از یک چیز می گویند،از صعود و شاد کردن دل مردم.اینکه خودشان هم دوست دارم به جام جهانی بروند و مردم خوشحال شوند. آنها می گویند چرا کاری نکنیم که مردم شاد باشند؟

این تیم ملی برای مردم است و ما همگی برای آنها بازی می‌کنیم. ضمن اینکه اگر به جام جهانی برویم و بازیکنان آنجا هم خوب کار کنند، شاید سرنوشت دیگری برای‌شان رقم بخورد. بخدا در این وضعیت، خوشحالی مردم برای من خیلی مهم است. وقتی می‌توانیم با تیم ملی نتیجه‌ای بگیریم که حتی برای چند ثانیه و چند دقیقه، میلیون‌ها نفر خوشحال شوند، چرا نباید این کار را انجام بدهیم؟رویداد ۲۴

#رویداد24 #تیم_ملی_فوتبال #دراگان_اسکوچیچ