🌹 تَنگِ شگفت انگیز چله بوچیر _ پارسیان تنگ بوچیر منطقه ای ...

🌹 تَنگِ شگفت انگیز چله بوچیر _ پارسیان
🌹 تَنگِ شگفت انگیز چله بوچیر _ پارسیان

تنگ بوچیر منطقه ای بکر و دیدنی است که در استان هرمزگان
و شرق شهرستان پارسیان در نزدیکی روستای بوچیر واقع شده است. این تنگ بصورت شکافی در دل کوه است که برای ورود به آن باید وارد آب شویم.
این دره به چشمه چله بوچیر نیز معروف است. آب این دره
از چشمه ای که در انتهای تنگ قرار دارد تامین می شود. عمق آب در بعضی قسمت ها به قدری زیاد است که برای عبور باید با مهارت های شنا کردن آشنا باشیم، همچنین در قسمتی از تنگ برای صعود و فرود نیازمند طناب خواهیم بود.
دمای آب بین ۱۰ تا ۲۰درجه سانتیگراد و در فصول مختلف سال
ثابت است. هنگام ورود آب تنگ گرم است و هرچه پیش می رویم و داخل آب می رویم سرمای آن را حس می کنیم، پس اگر آدم سرمایی هستید در این نقاط کمی سردتان خواهد شد ولی پشیمان نمی شوید، چرا که اینجا هیجان و چالشهای خاص خود را دارد که خاطره ساز است. طول تنگ بوچیر از نقطه ورود تا انتهای آبگیر در حدود ۱۰۰۰ متر است. در انتهای تنگ، آبگیر چشمه ای را می بینیم که عمق آن در حدود ۳۵ متر است همچنین در انتها تصاویر خیره کننده آب چکه ها را خواهید دید که نمایی رویایی و بهشتی به این منطقه داده است.
آنچه باعث جذابیت این منطقه شده، عبور کردن از تنگ های عمیق پر آب بدون داشتن جای استراحت است که شرط عبور از آن این است که شناگر خوبی باشید یا از جلیقه یا تیوپ استفاده نمایید تا بتوانید این مسیر پر پیچ و خم را پشت سر بگذارید، البته با قایق های بادی نیز میتوان رفت اما شنا کردن لذت خاص خود را دارد.
Buchir canyon and waterfall, Parsian, Hormozgan province, Iran.
عکس از ahmadmohammadsaleh
#تبلیغات #تبلیغ #تبلیغات_خلاق #لوگو #تبلیغات_ارزان #تبلیغات_محیطی #طراحی_لوگو #تبلیغاتی #اینستاگرام #گرافیک #لوگو_تایپ #تبلیغات_موثر #تیزر #تیزر_تبلیغاتی #محصول #برترین #تبلیغات_اینستاگرام #دابسمش #کلیپ_طنز #جالب #پیج #گرافیست #کلیپ_جدید #اینستاگرام #ویدئو #اینستا #تنگه_بوچیر #دره_بوچیر #تنگ_بوچیر #بریم_سفر_هرمزگان

اینستاگرام 🌺بیا ایرانو بگردیم🌼