اعتراف تلخ مهدی عبدی در مورد گلزنی در فینال آسیا

مهدی عبدی مهاجم جوان پرسپولیس که تنها گل سرخ ها در فینال لیگ قهرمانان آسیا را به ثمر رساند، معتقد است که اگر بهترین گل جهان را هم می‌زد بدون قهرمانی پرسپولیس در آسیا فایده‌ای نداشت.

مهدی عبدی مهاجم جوان پرسپولیس که تنها گل سرخ ها در فینال لیگ قهرمانان آسیا را به ثمر رساند، معتقد است که اگر بهترین گل جهان را هم می‌زد بدون قهرمانی پرسپولیس در آسیا فایده‌ای نداشت.

با پایان رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا با قهرمانی تیم اولسان هیوندای کره‌جنوبی، حالا وبسایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا با برگزاری یک نظرسنجی می‌خواهد بهترین گل این رقابت‌ها را انتخاب کند. AFC از ۲۳۶ گلی که در این رقابت‌ها به ثمر رسیده ۲۰ گل برتر را به عنوان نامزد بهترین گل انتخاب کرده است.

در مرحله اول ۱۰ گل نامزد در دور اول این نظرسنجی معرفی شدند که گل عبدی، مهاجم پرسپولیس به النصر در نیمه‌نهایی و گل شیخ دیاباته، مهاجم استقلال مقابل الاهلی عربستان نامزد شدند.

ضمن اینکه آندرس اینیستا، ستاره اسپانیایی تیم ویسل‌کوبه ژاپن هم در این نظرسنجی حضور دارد. البته مهدی عبدی در فینال لیگ قهرمانان آسیا نیز یک گل تماشایی به ثمر رساند اما ۲ گلی که تیمش روی ۲ اشتباه فردی و پنالتی خورد اجازه قهرمانی به پرسپولیس نداد.

برخی‌ به شوخی یا جدی عنوان می‌کنند که «مهدی عبدی در آسیا راحت‌تر از لیگ برتر خودمان گل می‌زند!» با همین سؤال مصاحبه با این مهاجم جوان اهل روستای قراخیل قائمشهر را شروع کردیم و…

(‌به شوخی) گل زدن در لیگ قهرمانان آسیا راحت‌تر از لیگ برتر ایران است؟

(‌می‌خندد) خودم هم خیلی این حرف را شنیدم اما واقعاً این‌طور نیست. گل زدن در آسیا آسان‌تر از لیگ برتر نیست.

اما تو خیلی راحت‌تر در آسیا گل می‌زنی. گل زدن در نیمه‌نهایی و فینال آسیا از آن اتفاقاتی است که برای هر فوتبالیستی نمی‌افتد. کار بسیار بزرگی انجام دادی؟

شما لطف دارید اما این اتفاق با کمک همبازیانم و البته اعتماد آقایحیی و کادر فنی رخ داد. من یک مهاجم جوان هستم و شاید هر مربی دیگری بود به مهدی عبدی اعتماد نمی‌کرد اما کادر فنی پرسپولیس با وجود خیلی مسائل این فرصت را در اختیار من گذاشت. امیدوارم بتوانم باز هم به اعتماد مربیان پاسخ مثبت بدهم.

غیرفعال کردن صفحه شخصی‌ات چقدر به گلی که در فینال زدی کمک کرد؟

من مخالف اینستاگرام نیستم اما احساس می‌کنم حالا تمرکز بیشتری روی فوتبالم دارم.

اتفاقاً تصمیم درستی گرفتی در حالی که خیلی‌ها فقط تصمیمش را می‌گیرند اما دل‌شان نمی‌آید از اینستاگرام جدا شوند!

هرکس در زندگی تصمیمی براساس شرایط خودش می‌گیرد و قابل احترام است. من هم پس از مشورت با بزرگترها و مشاوران خوبی که دارم این تصمیم را در حال حاضر گرفتم.

گل تو در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان نامزد عنوان بهترین گل قاره آسیا شده است. نظری نداری؟

بهترین گل آسیا؟ خوشحالم به این گل که با کمک همبازیانم زده شد توجه شده است اما دیگر بهترین گل جهان هم شود، فایده‌ای ندارد. البته از لطف و محبت هواداران پرسپولیس تشکر می‌کنم که به من رأی دادند ولی این عنوان بدون قهرمانی لذتی ندارد. 

شیخ دیاباته و آندرس اینیستا هم رقبای تو در این نظرسنجی کنفدراسیون فوتبال آسیا برای گل برتر هستند؟

هر دو بازیکنان باکیفیت و خوبی محسوب می‌شوند اما همان‌طور که گفتم دوست داشتم لیگ قهرمانان آسیا با قهرمانی پرسپولیس به پایان می‌رسید. البته باید آن بازی را فراموش کرد چون مسابقات سختی پیش‌ روی ماست.

یکی از این بازی‌های سخت را در زادگاه خودت و در ورزشگاه شهید وطنی تجربه کردی. اغلب همبازیانت به شرایط زمین مسابقه اعتراض کردند. نظر تو چست؟

من یک مازندرانی هستم و به زادگاهم روستای قراخیل افتخار می‌کنم. این استان می‌تواند به راحتی ۳ تیم در لیگ برتر داشته باشد چون همین الان هم بازیکنان مازندرانی زیاد و باکیفیتی در تیم‌های بزرگ و مطرح توپ می‌زنند. متأسفانه آن‌طور که باید و شاید به این استان توجه نمی‌شود و لیاقت نساجی و فوتبال مازندران استادیوم مجهز و شیک‌تری است. من می‌دانم تیم نساجی توسط بخش خصوصی و آقای رضا حدادیان به عنوان یک مازندرانی از جیب شخصی اداره می‌شود و وظیفه مسئولان استانی است ورزشگاهی درخور لیگ برتر بسازند.

مشابه همین حرف‌ها را یحیی گل‌محمدی در نشست خبری بعد از بازی زد و حتی گفت کلنگ تخریب و بازسازی استادیوم وطنی را همین امروز بزنند؟

آقایحیی درست گفته است. آقای گل‌محمدی خودش در استان مازندران بازی و در تیم نساجی مربیگری کرده است. می‌داند چه استعدادهایی در این استان هستند و واقعاً آب‌گرفتگی و چمن مصنوعی جلوی یک بازی زیبا را از هر دو تیم گرفته بود.

یکی، دو باری هم می‌توانستی گل بزنی که با بدشانسی مواجه شدی. اگر گل می‌زدی شادی می‌کردی؟

نه، به احترام مردم قائمشهر و هواداران نساجی در مازندران مطمئن باشید شادی نمی‌کردم. البته زمین و شرایط بازی هم اجازه نمی‌داد راحت بتوانید بازی کنید یا گل بزنید.

گلزنی در لیگ برتر برای مهدی عبدی چقدر اهمیت دارد؟

گلزنی در هر بازی برای یک مهاجم خیلی خیلی اهمیت دارد. شغل و وظیفه ما گلزنی است ولی ۳ امتیاز پرسپولیس از گلزنی من مهم‌تراست. این یک شعار نیست و با تمام وجود می‌گویم.

بازی بعدی شما برابر ذوب‌آهن برگزار می‌شود. قول گلزنی می‌دهی؟

در فوتبال حرفه‌ای قول نمی‌دهند اما تمام تلاش خودم را به خرج می‌دهم که بازیکن مفید و مؤثری برای پرسپولیس باشم. اینکه گل بزنم یا نزنم در درجه دوم قرار می‌گیرد. مهم بردن و کسب ۳ امتیاز برابر ذوب‌آهن است. البته می‌دانم حریف بسیار سرسختی است و به راحتی تسلیم نمی‌شود.

بعد از آن هم باید به مصاف سپاهان دیگر تیم اصفهانی بروید. کدام‌یک سخت‌تر است؟

در لیگ ۱۶ تیمی اصلاً حریف آسانی وجود ندارد. همه تیم‌ها برای امتیاز و نتیجه‌گیری بازی می‌کنند و جلوی پرسپولیس انگیزه دارند. ما هم مدافع عنوان قهرمانی هستیم و برای رسیدن به پنجمین قهرمانی متوالی پرسپولیس با تمام انرژی و وجود خودمان خواهیم جنگید.

به عنوان سؤال آخر فکر می‌کنی در دربی پیش‌رو هم موفق به گلزنی شوی؟

هنوز دو بازی دیگر داریم و زود است بخواهم درباره دربی حرف بزنم.

خبرورزشیبرای مطالعه ادامه این مقاله روی عکس کلیک کنید

پارس فوتبال

#پرسپولیس #پرسپولیس_ایران #پرسپولیس_تهران #فینال_آسیا #لیگ_قهرمانان_آسیا #مهاجم_پرسپولیس #مهدی_عبدی