مهلت واریز وجه مسکن ملی به پایان رسید

به گزارش تجارت‌نیوز، پس از سه بار تمدید فرصت تکمیل موجودی حدود ۴۰ میلیون تومان واحدهای طرح اقدام ملی مسکن، روز گذشته پنجم دی ماه این فرصت به پایان رسید. به زودی برای جایگزینی لیست ذخیره و ثبت نام دور دوم تصمیم‌گیری می‌شود. همچنین حذف شدگان می‌توانند در مرحله دوم مجددا نام‌نویسی کنند. پیش از این پایان ماه‌های مهر، آبان و برای کسانی که که پیامک دریافت نکرده بودند انتهای آذرماه و سپس پنجم دی، آخرین مهلت تکمیل موجودی مسکن ملی اعلام شده بود.

طبق اعلام روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی با توجه به اینکه اطلاعیه جدیدی در این زمینه صادر نشده است، پنجم دی ماه ۱۳۹۹ فرصت متقاضیان واجد شرایط برای تکمیل موجودی به پایان رسیده و از لیست حذف شده‌اند.

طرح اقدام ملی مسکن ۴۰۰ هزار واحد است که ۱۰۰ هزار واحد مربوط به بافت فرسوده است و این تعداد از واحدها آمارشان به شکل مجزا ارائه می‌شود. در خصوص ۳۰۰ هزار واحد مسکن ملی در سایر بافت‌ها تاکنون ۲۴۰ هزار نفر یا نسبت به افتتاح حساب خود اقدام کرده‌اند و یا اینکه جزو پروژه‌هایی مشارکتی بودند که زمین طرح اقدام ملی برای احداث واحدها مسکونی به آنها واگذار شده است. با این حساب ۶۰ هزار نفر از ۳۰۰ هزار نفر هنوز وضعیت حساب آنها از نظر تکمیل و یا واریز کل وجه باقیمانده که بنا به گفته محمود محمودزاه، معاون وزیر راه و شهرسازی تا پنجم دی‌ماه در خصوص آنها تصمیم‌گیری نهایی خواهد شد.

وی اعلام کرد: هم‌اکنون ۱۶۰ هزار نفر در لیست ذخیره طرح اقدام ملی مسکن است که اگر بنا به دلایلی افرادی نسبت به واریز وجه اقدام نکنند لیست ذخیره جایگزین آنها خواهد شد.

 

منبع: ایسنابرای مطالعه ادامه این مقاله روی عکس کلیک کنید

تجارت نیوز

#طرح_اقدام_ملی_مسکن #مسکن_ملی