توئیتر دنبال‌کنندگان حساب‌های رسمی رئیس‌جمهور آمریکا را پاک می‌کند


به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، «راب فلاهرتی» مدیر امور دیجیتال ستاد انتخاباتی جو بایدن، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا از قصد شبکه اجتماعی توئیتر برای حذف دنبال‌کنندگان دو حساب رسمی رئیس‌جمهور آمریکا و کاخ سفید خبر داده است.
این مقام نزدیک به بایدن با انتشار پیامی در توئیتر ضمن اعلام این خبر گفته این اقدام با چهار سال گذشته، یعنی زمانی که باراک اوباما، رئیس‌جمهور پیشین قدرت را به «دونالد ترامپ» واگذار کرد تفاوت دارد.
فلاهرتی در ابتدای پیام توئیتری خود توضیح داد: «در سال ۲۰۱۶، به درخواست تیم چهل و چهارمین [رئیس‌جمهور آمریکا]، دولت ترامپ تمام دنبال‌کنندگان حساب‌های توئیتری POTUS و WhiteHouse را از باراک اوباما دریافت کرد.» 
وی در ادامه نوشت: «در سال ۲۰۲۰، توئیتر به ما اعلام کرده که از همین حالا دولت بایدن مجبور خواهد با صفر [دنبال‌کننده]کار خود را آغاز کند.»
 
شبکه اجتماعی توئیتر طی ماه‌های منتهی به انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا و بعد از آن، نقش پررنگی در وقایع و رویداد‌های قبل و بعد از این انتخابات داشت.
توئیتر بار‌ها پیام‌های ترامپ درباره ادعای تقلب در انتخابات را نشانه دار کرده است. این شبکه اجتماعی اخیراً و بعد از تأیید رسمی پیروزی بایدن در انتخابات برچسب جدیدی را روی پیام‌های ترامپ زده است که عنوان می‌کند: «مقامات انتخاباتی، "جو بایدن" را به عنوان پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا تأیید کرده‌اند».  
شرکت توییتر همچنین اوایل آذر‌ماه و در بحبوحه اعلام نتایج انتخاباتی در ایالت‌های آمریکا از تحویل حساب رسمی رئیس‌جمهور آمریکا و کاخ سفید به «جو بایدن» در روز مراسم تحلیف ریاست جمهوری خبر داد.برای مطالعه ادامه این مقاله روی عکس کلیک کنید

خبرگزاری دانشجو

#توییتر #بایدن #ترامپ