پاسخ جباری به کری خوانی مجیدی برای پرسپولیس

به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا در برابر اولسان هیوندای شکست خورد و قهرمانی را از دست داد. پس از این بازی، بازیکنان استقلال چند استوری از قهرمانی های این تیم در جام باشگاه های آسیا منتشر کردند و همچنین فرهاد مجیدی با انتشار عکسی از قهرمانی اش با پیراهن العین در لیگ قهرمانان آسیا، به نوعی برای پرسپولیسی ها کری خواند.


اتفاقی که با واکنش هواداران پرسپولیس و حتی محمدحسین کنعانی زادگان اتفاق افتاده بود. رضا جباری بازیکن سابق پرسپولیس در گفتگویی تلویزیونی در مورد انتشار این تصاویر توسط مجیدی و سایر استقلالی ها گفت: شما اسم آقای مجیدی را بردید و ایشان قابل احترام هستند و من در مورد اسم صحبت نمی کنم. این اتفاقات را در کنار اتفاقاتی که در فوتبال دنیا رخ می دهد،غیر حرفه ای است.


وی ادامه داد: من اسطوره های باشگاه پرسپولیس را مثال می زنم. آقایان عابدزاده، علی دایی، علی کریمی و... این عزیزان حتی یکبار نیز در مورد تیم رقیب صحبت نکرده اند. به هیچ عنوان این کار را انجام نداده اند.


او گفت: به نظر من یکی از مشکلات اساسی در فوتبال ما، پرداختن به شکست بقیه است. یعنی انگار ما از شکست بقیه خیلی خوشحالیم و از پیروزی هایشان خیلی ناراحت می شویم و همین عامل باعث عقب ماندگی ما در فرهنگ اجتماعی و فرهنگ فوتبالی ما شده است.


پیشکسوت باشگاه پرسپولیس صحبت هایش را اینگونه ادامه داد: به نظر من باید این فرهنگ باید مقداری کم رنگ شود. اینگونه نباشد که ما از باخت بقیه خوشحال شویم. این بازی، یک بازی ملی است. نمی شود که بر روی رنگ تیم ها صحبت کرد.


جباری در پایان گفت: زمانی که شما احترام خودتان و 40 میلیون هوادار را نگه ندارید، طبیعی است این اتفاقات یک واکشن هایی در اجتماع دارد که خیلی جالب نیست. در کل این رفتار ها، رفتار درستی نیست. فکر می کنم برای اینکه ما موفق شویم بر روی پیروزی و موفقیت خودمان گام برداریم و روی شکست بقیه زوم نکنیم.ورزش ۳

#رضا_جباری #پرسپولیس_تهران