اعتراض دوباره تاکسی‌رانان کیش به حضور اسنپ

 اولین سغر اسنپی در کیش در حالی شب گذشته انجام شد،‌ که امروز تاکسی‌رانان جزیره دوباره دست به اعتراض زدند.

تجمع اعتراضی تاکسی‌رانان امروز صبح از مقابل مرکز تجاری کیش آغاز شد و صف طویلی از تاکسی‌ها در مقابل این مرکز شکل گرفت.

رانندگان معترض سپس خود را به سازمان منطقه آزاد رساندند و در با حضور در آنجا خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

تاکسی‌رانان نسبت به حضور اسنپ در جزیره کیش معترضند. یکی از رانندگان تاکسی به ایرنا گفت: خواسته ما نامعقول نیست. ما می‌خواهیم شغل‌مان امنیت داشته باشد. کسی به دنبال چرایی اعتراض نیست. راننده تاکسی هم وقتی نتواند مخارج زن و بچه خود را تامین کند مجبور است دست به اعتراض بزند. کسی از دلایل افزایش قیمت و کرایه‌ها سئوال نمی‌کند.  

وی ادامه داد: اصلا یکی از دلایل نامناسب شدن وضعیت رانندگی در جزیره همین عامل اقتصادی است.چون من راننده تاکسی مجبورم به خاطر یک سرویس بیشتر با سرعت رانندگی کنم یا در مکانی نامناسب پارک کنم و مسائلی از این قبیل.

یکی دیگر از رانندگان تاکسی نیز گفت: ما برای ماشین خود هزینه داده‌ایم و پای هزینه خود هم می‌ایستیم. ما شرکت داریم و مشغول خدمات دادن هستیم و اگر از لحاظ سرویس‌دهی مشکلی وجود دارد باید با شرکت صحبت شود،‌تعداد پیجرها افزایش یابد،‌ به آنها امکانات داده شود ولی نمی‌توان به خاطر اسنپ، تاکسی‌رانان نادیده گرفته شوند.   

در ادامه،‌ نمایندگان تاکسی‌رانان با حضور در شرکت عمران،‌ آب و خدمات با مدیرعامل این شرکت جلسه برگزار کردند و انتظارات و انتقادات خود را با وی در میان گذاشتند. 

در همین خصوص معاون فرهنگی سازمان منطقه آزاد کیش  گفت: همیشه ورود فناوری‌های جدید مخالفت گروهی از فعالان سنتی را به دنبال داشته است که این مساله نیز برای ما قابل پیش بینی بود اما در ارزیابی‌ها مشخص شد که تاکسی اینترنتی مزایای بیشتری نسبت به وضعیت سنتی دارد و امروزه بسیاری از کشورها نیز از این فناوری استفاده می‌کنند.

سعیدپورعلی تاکید کرد: راه اندازی تاکسی اینترنتی به هیچ عنوان در جزیره کیش ایجاد انحصار نخواهد کرد و اجباری برای نام نویسی تاکسی‌داران بخش خصوصی در تاکسی اینترنتی وجود ندارد.

 گفتنی است هفته گذشته نیز تاکسی‌رانان در اعتراض به ورود اسنپ به کیش تحصن کردند و برای ساعاتی دست از کار خود کشیدند که همین مساله موجب اختلال در روند حمل‌ونقل عمومی جزیره شد.عصر ایران

#تاکسی #کیش #اسنپ #تجمع_اعتراضی