مجلس سریع تصمیم نهایی خود را درباره طرح لغو تحریم‌ها اتخاذ کند

به گزارش خبرنگار مهر، الیاس نادران در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزئیات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از حقوق ملت ایران طی تذکری شفاهی،گفت: مجلس در حال تصمیم گیری درباره یک موضوع بسیار مهم است که به حیثیت کل نظام و مجلس بازمی گردد.

وی افزود: تقاضای بنده از همکاران آن است که اجازه دهند درباره طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها به موقع تصمیم گیری شود و از ارائه پیشنهادات متعدد پیرامون این طرح خودداری کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اکثر پیشنهادات نمایندگان درباره ماده ۶ و ۹ این طرح است و تقاضای بنده آن است که رأی استمزاجی گرفته شود و وارد بررسی پیشنهادات مواد ۶ و ۹ این طرح شویم تا هر چه سریعتر مجلس تصمیم نهایی خود را درباره طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها اتخاذ کند.

محمدباقر قالیباف در پاسخ به این تذکر گفت: ما موظف به رعایت آیین نامه داخلی مجلس هستیم و از آنجایی که ۱۳۰ پیشنهاد برای این طرح مطرح شده، ما نمی توانیم با گرفتن رأی استمزاجی حق قانونی افراد را زیر پا بگذاریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: در شرایط فعلی یک راه حل آن است که همه مواد این طرح در صحن قرائت شود و نمایندگان از پیشنهادات خود بگذرند و راهکار دیگر آن است که ۱۳۰ پیشنهاد نمایندگان به طرح مذکور به کمیسیون امنیت ملی ارجاع و در آن جا مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

خبرگزاری مهر

#محمد_باقر_قالیباف #کمیسیون_امنیت_ملی #تحریم_های_ایران #الیاس_نادران #صحن_مجلس