برنامه‌ریزی داعش برای عملیات در پنج استان عراق


به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، منابع عالی‌رتبه امنیتی عراقی امروز (یکشنبه) خبر دادند که تروریست‌های داعش برای عملیات تروریستی در پنج استان عراق برنامه دارند و همزمان تعدادی از عوامل انتحاری وارد منطقه «الحویجه» در جنوب غرب استان کرکوک شده‌اند.
این منابع امنیتی به وبگاه شفق نیوز گفتند که فرماندهان داعش نشست مهمی را در منطقه «الثرثار» در استان الانبار برگزار کرده و برای حمله به نیرو‌های امنیتی و الحشد الشعبی و عشایر در استان‌های الانبار، نینوی، نجف، دیالی و کرکوک برنامه‌ریزی کرده‌اند.
به گفته این منابع، طبق اطلاعاتی امنیتی به دست آمده، فرماندهان داعش به عناصر خود دستور داده‌اند که عملیات‌های خود را به صورت مخفیانه و شبانه و بدون مواجه شدن با نیرو‌های امنیتی انجام دهند. تروریست‌ها همچنین سلاح تک تیرانداز جدید و پیشرفته در اختیار دارند؛ بنابراین گزارش، عناصر داعش بیش از دو سال است که دیگر با نیرو‌های عراقی به طور مستقیم درگیر نمی‌شوند و عملیات‌های خود را به صورت شبانه انجام می‌دهند.
در همین راستا، یک منبع امنیتی دیگر نیز از آماده‌باش نیرو‌ها در مناطق مختلف جنوب غرب کرکوک و عملیات جست‌و‌جو برای دستگیری دو عامل انتحاری خبر داد.برای مطالعه ادامه این مقاله روی عکس کلیک کنید

خبرگزاری دانشجو

#داعش #فرماندهان #عراق