هرآنچه باید در مورد پیش‌شماره شرکتی بدانید

در دنیای کسب‌وکار امروز، برخی از تولیدکنندگان مایل هستند پیش‌شماره شرکتی منحصربه‌فردی، برای بارکد خود داشته باشند. اولین قدم برای استفاده از شناسه‌ها و بارکدهای GS1، عضویت در آن و سپس دریافت پیش‌شماره شرکتی است.

پیش‌شماره شرکتی چیست و چه کاربردهایی دارد؟


پیش تر در مورد اینکه بارکد چیست و از چند رقم تشکیل شده است اطلاعاتی به دست آوردیم. مراحل دریافت بارکد نیز به صورت مفصل توضیح داده شد. در این مقاله قصد داریم در مورد یکی از مزایای بارکد به نام پیش‌شماره شرکتی بیشتر بدانیم.

پیش‌ شماره شرکتی، شناسه‌ای است منحصربه‌فرد، که در همه شماره‌های شناسایی GS1 یافت می‌شود و متداول‌ترین نمونه‌های آن، GTIN و GLN هستند.

هنگامی‌که پیش‌شماره شرکتی را برای محصولات خود خریداری می‌کنید، شماره‌ای منحصربه‌فرد برای شناسایی خود در سطح جهانی تهیه‌کرده‌اید و مشتریان شما می‌توانند با استفاده از بانک اطلاعاتی (GS1 (GEPIR، اصالت محصولات شما را بررسی کنند و اطمینان یابند کالایی که با نام برند شما خریداری نموده‌اند، متعلق به شما است و تقلبی نمی‌باشد.

پیش شماره شرکتی، عددی بین 6 تا 11 رقم، در منتها الیه سمت چپ ارقام بارکد متناسب با تعداد GTIN های مورد نیاز شما خواهد بود. با توجه به این موضوع که شما قصد دارید چه چیزی (محصول، بسته، پالت، دارایی، مکان یا …) را شناسایی کنید، می‌توانید از پیش شماره خود برای ایجاد انواع مختلف اعداد استفاده کنید.

جالب است بدانید 3 تا 5 رقم ابتدای بارکدهای GTIN، بخشی از پیش‌شماره شرکتی هستند و برای هر کشور منحصربه‌فرد است.