ذوالنور: ایران به هر کشوری که بخواهد سلاح می‌فروشد / با تهاتر می‌توانیم هزینه تسلیحات را دریافت کنیم
مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجو، اظهار داشت: یکشنبه به طور رسمی تحریم‌های تسلیحاتی ایران طبق قطعنامه ۲۲۳۱ سازمان ملل به پایان رسید و جمهوری اسلامی ایران از این تاریخ به بعد می‌تواند آزادانه در این بازار ورود کند و هیچ کشوری نمی تواند ایران را از این حق طبیعی اش محروم سازد.


رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به تهدیدات آمریکا مبنی بر تحریم کشوری که به ایران تسلیحات بفروشد، گفت: اگر آمریکا بخواهد شیطنتی انجام دهد قطعا جمهوری اسلامی ایران در مقابل آن خواهد ایستاد و می‌تواند از ابزار‌هایی که در اختیار دارد برای مقابله با آمریکا استفاده کند.


وی ادامه داد: اقدامات ایران می‌تواند در موازات اقدامات خصمانه آمریکا باشد یعنی در جای دیگری برای آمریکا مشکلاتی ایجاد کنیم که حتی خود آمریکایی‌ها متوجه آن نشوند که این مورد بستگی به تصمیمات داخلی دارد.


ذوالنور بیان داشت: عمده ماجرا به کشور مقابل بر می‌گردد یعنی زمانی که بخواهد از ایران تسلیحاتی خریداری کند یا بفروشد مورد تحریم غیرقانونی آمریکا قرار می‌گیرد که در اینجا دوعامل وجود دارد یک شانیت و استقلال آن کشور است که باید غرور ملی خود را حفظ کنند تا یک قلدری برای آن‌ها تعیین و تکلیفی نکند.


ذوالنوری تصریح کرد: عامل دوم بحث منافع کشوری است که با ایران رابطه برقرار می‌کند نیز هست یعنی مشاهده می‌کنند که اگر از محدودیت‌های آمریکا تبعیت کنند به نفعشان است یا ارتباط با جمهوری اسلامی ایران؟ پس بستگی به منافع آن کشور مرتبط است.


رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان با بیان اینکه هر کشوری از قاره آفریقا تا آمریکای جنوبی و آسیا می‌تواند از ایران سلاح خریداری کند، بیان داشت: اکنون ایران می‌تواند آزادانه سلاح متعارف در جهان خریداری یا بفروشد و در این مورد هم قطعا آمریکایی‌ها به درب بسته‌ای خواهند کرد و اگر هم برای نقل و انتقال پول تسلیحات مزاحمتی ایجاد کنند ایران می‌تواند با تهاتر مالی نیاز خود را برطرف کند.برای مطالعه ادامه این مقاله روی عکس کلیک کنید

خبرگزاری دانشجو

#مجلس_یازدهم #کمیسیون_امنیت_ملی #تحریم_تسلیحاتی #آمریکا