فیروزجا همچنان بدون پیروزی در سوپرتورنمنت سریع آنلاین

به گزارش ایسنا، پس از لغو رقابت های شطرنج حضوری، بسیاری از شطرنج بازان تصمیم گرفته که برای حفظ آمادگی خود در مسابقات آنلاین شرکت کنند که این مسابقات با استقبال بازیکنان و تماشاگران همراه شد. 

در جدید ترین رقابت ها، شب گذشته(چهار شنبه) سوپرتورنمنت سریع سنت لوئیس آمریکا با حضور چهره های برتر شطرنج جهان پیگیری شد. علیرضا فیروزجا نابغه ایرانی شطرنج جهان در این رقابت ها دست به مهره شد. در روز اول این دیدار این شطرنج باز موفق شد به دو تساوی و یک شکست دست پیدا کند. او در مقابل لوون آرونیان شکت خورد و در مقابل پنتالا هاریکریشنا هندی و جفری شیونگ آمریکایی به تساوی رسید. 

در روز دوم این دیدار علیرضا در مقابل شطرنج بازان آمریکایی به یک تساوی و دو شکست دست یافت. فیروزجا در مقابل هیکارو ناکامورا و لینییر دومینگز شکست خورد و در مقابل وسلی سو به تساوی دست یافت. 

با این نتایج کسب شده در این رقابت ها فیروزجا با سه امتیار در ده آخر این مسابقات ایستاده است. مگنوس کارلسن نفر اول شطرنج جهان هم در این مسابقات حضور دارد. او با چهار پیروزی، یک تساوی و یک شکست در صدر این رقابت ها قرار دارد. 

به گزارش ایسنا، علیرضا فیروزجا که در مسابقات شطرنج "فیشر شودآون"  که به میزبانی برگزار کنندگان همین رقابت های سریع حضور داشت و در رده آخر ایستاده بود. همچنین مگنوس کارلسن نفر اول شطرنج جهان و هیکارو ناکامورا مشترکا با شش امتیاز  در مسابقات فیشر به مقام قهرمانی دست پیدا کردند. گفتنی است که در مسابقات سریع گری کاسپاروف ستاره اسبق شطرنج جهان حضور ندارد. 

انتهای پیامایسنا

#شطرنج #علیرضا_فیروزجا