ایبرا، لوا، مسی و کریس؛ بازی تا ۱۰۰ سالگی(عکس)

به گزارش "ورزش سه"، منحنی منتشر شده در رابطه با سیر گلزنی چهار فوق ستاره دنیای فوتبال یعنی لیونل مسی، کریستیانو رونالدو، زلاتان ابراهیموویچ و رابرت لواندوفسکی بیانگر نکات جالب توجهی است.

 

شاید منحنی مربوط به زلاتان ابراهیموویچ از بقیه کمی جالب تر باشد چراکه او در بازه بین 22 تا 28 سالگی تنها به طور متوسط 18.4 گل در هر فصل به ثمر رسانده است. این آمار خیلی بد نیست اما در مقایسه با بازیکنانی مثل کریستیانو رونالدو و لیونل مسی نمی تواند خیلی چشمگیر باشد.
نکته خیره کننده درباره زلاتان این است که او از سن 30 سالگی به بعد در لیگی مانند سری آ که به مدافعان سرسختش شهرت دارد، آماری غیرمعقول و خیره کننده را از خود ارائه داده است.

 

  

 

از طرف دیگر اگر لیونل مسی و کریستیانو رونالدو را فاکتور بگیریم قطعاً رابرت لواندوفسکی شایسته احترام بیشتری خواهد بود. درست است لیگی که در آن بازی می کنید از اهمیت بالایی برخوردار است اما تعداد گل های او تا سن 26 یا 27 سالگی نزدیک به کریس رونالدو بوده است. همچنین می‌توانیم این مهاجم لهستانی را یکی از بهترین ها در پست شماره 9 در پنج سال اخیر تلقی کرد؛ احتمالا بهترین شماره 9.

 

لواندوفسکی به طور قطع در دو سال آینده از زلاتان ابراهیموویچ عبور می کند و به چهارمین بازیکن فعال و 29 امین در تاریخ تبدیل می شود که از مرز 500 گل عبور کرده است. اغراق نیست اگر بگوییم لواندوفسکی می تواند در پایان دوران فوتبال خود به به عنوان یکی از 10 گلزن برتر تاریخ این رشته ورزشی پرطرفدار لقب بگیرد.

 

  

 

نکته دیگری در این منحنی جلب توجه می کند به دوران اوج هر کدام از این فوق ستاره ها بر می گردد.

 

کریستیانو رونالدو- 27 سالگی- 65 گل
لیونل مسی- 25 سالگی- 66 گل
زلاتان ابراهیموویچ- 33 سالگی- 50 گل
رابرت لواندوفسکی- 30 سالگی- 55 گل

 

همچنین مسی رونالدو و زلاتان هر سه در 17 سالگی کمترین میزان گل زده از خود را به ثبت رسانده اند؛ در حالی که مهاجم لهستانی در سن 21 سالگی کم ترین میزان گل خود یعنی 12 گل را به ثبت رسانده است.

 

   

 

این جدول و آمارهایی که پیش از این نیز منتشر شده بود تأیید می کند که دو ابر ستاره دنیای فوتبال یعنی کریستیانو رونالدو و لیونل مسی با وجود بالا رفتن سن همچنان به عملکرد کم نوسان شان ادامه داده‌اند؛ تا جایی که هنوز هم از این دو نفر به عنوان یکی از شانس های توپ طلا در سال های آینده یاد می شود.
در مورد زلاتان ابراهیموویچ نیز اینگونه بوده و با وجود رسیدن به سن 39 سالگی، امید اول میلان برای موفقیت در فصل جدید محسوب می‌شود. لواندوفسکی اما تازه پا به سن 32 سالگی گذاشته و قطعاً می توان از او به عنوان اصلی‌ترین مهره بایرن مونیخ در راه کسب سه گانه 20-2019 یاد کرد. با این حال باید منتظر ماند و دید که آیا او طی فصول آینده نیز همین فرم فوق العاده خود را حفظ خواهد کرد یا خیر.ورزش ۳

#آث_میلان #بارسلونا #لیونل_مسی #روبرت_لواندوفسکی #یوونتوس #بایرن_مونیخ #زلاتان_ابراهیموویچ #کریستیانو_رونالدو