بحرین و امارات اختیاری از خودشان ندارند/صهیونیست‌ها هم به آن‌ها توجهی نمی‌کنند

بحرین و امارات اختیاری از خودشان ندارند/صهیونیست‌ها هم به آن‌ها توجهی نمی‌کنند


به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو به نقل از روابط عمومی شباب المقاومت،  خالد قدومی، نماینده جنبش حماس در تهران طی سخنانی در همایش شباب المقاومت با اشاره به عادی شدن روابط رژیم صهیونیستی با امارات و بحرین، گفت: در نتیجه مطمئنا این حوادث اخیر نتیجه اش تقویت ایمان ما خواهد بود.  بدانیم این اقدام آن‌ها دیکته شده توسط چپ‌های تندرو اسرائیل و برای تقویت جایگاه نتانیاهو است و خود امارات و بحرین اختیاری از خود ندارند.
حتی در داخل اسرائیل مخالفین دولت فعلی توافق عادی سازی با بحرین و امارات را بی ارزش می‌دانند و به او می‌گویند که آیا میخواهی توافق با کشور‌های کم اهمیت و حاشیه‌ای را به عنوان دستاورد به ما بفروشی؟.
متن سخنان نماینده حماس بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
تشکر می‌کنم از جوانان مقاومت که مصمم هستند که در یک صف و یک جبهه در برابر دشمن صهیونیست بایستند.
خداوند متعال می‌فرماید:
الَّذِینَ قَالَ لَهُمُ النَّاسُ إِنَّ النَّاسَ قَدْ جَمَعُوا لَکُمْ فَاخْشَوْهُمْ فَزَادَهُمْ إِیمَانًا وَقَالُوا حَسْبُنَا اللَّهُ وَنِعْمَ الْوَکِیلُ
مومنان کسانی هستند که مردم، به آنان گفتند: «مردم  برای (حمله به) شما نیرو جمع کرده اند، از آن‌ها بترسید!»، اما این سخن، بر ایمانشان افزود؛ و گفتند: «خدا ما را کافی است؛ و او بهترین حامی ماست.»
دسته اول از مردم مثل دسته دوم بیگانه نیستند.
دسته اول خودی  هستند از مردم خودمان هستند که دارند ما را میترسانند و میگویند ببینید این اسرائیل است که ترامپ و قدرت‌های جهان حامی آن هستند پس از آن‌ها بترسید.
این‌ها ساکت نمی‌شوند بلکه می‌خواهند ما را از اسرائیل بترسانتد و کسانی که روابطشان را با اسرائیل عادی می‌کنند از همین خودی‌های ذلیل هستند.  
اما مومنان چکار می‌کنند؟ خداوند بخاطر اعمال این افراد ذلیل و پست ایمان آن‌ها را بیشتر می‌کند 
در نتیجه مطمئنا این حوادث اخیر نتیجه اش تقویت ایمان ما خواهد بود.  
در این رابطه چند نکته را باید عرض کنم:
اول اینکه مهم است که بدانیم این اقدام آن‌ها دیکته شده توسط چپ‌های تندرو اسرائیل و برای تقویت جایگاه نتانیاهو است و خود امارات و بحرین اختیاری از خود ندارند.
حتی در داخل اسرائیل مخالفین دولت فعلی توافق عادی سازی با بحرین و امارات را بی ارزش می‌دانند و به او می‌گویند که آیا میخواهی توافق با کشور‌های کم اهمیت و حاشیه‌ای را به عنوان دستاورد به ما بفروشی؟
سخن ما به این حکام این است که ما از شما پول و ارتش و حمایت نخواستیم، شما  فقط از پشت به ما خنجر نزنید.
خود ما مقاومت می‌کنیم با وجود همه کمی‌ها و کاستی‌ها به مقاومت ادامه می‌دهیم و پیروز می‌شویم. این قدرت‌ها پوشالی هستند. چهار جنگ علیه غزه راه انداختند و شکست خوردند. غزه‌ای که در محاصره به سر می‌برد. به خدا قسم  برادران باور کنید که در غزه ضروریات زندگی عادی وجود ندارد، ولی با این حال همانطور که جناب شیخ دقاق فرمودند توکل بر خداوند سلاح مردم است و با استفاده از سلاح ایمان و توکل با اسرائیل می‌جنگند. اسرائیلی که برخی از  گروه‌ها را در منطقه ما فریب می‌دهد.  
این اقدام یک توطئه صهیونیستی امریکایی است که می‌خواهند آن را توسط مزدورانشان در منطقه اجرا کنند. ما به عنوان مردم فلسطین می‌گوییم که این اقدام آن‌ها از نظر  جغرافیای سیاسی هیچ ارزشی ندارد.
من می‌خواهم چیز دیگری را بگویم. چه جیزی باعث شده که این‌ها اینقدر جسارت پیدا کنند که این کار زشت خود را علنی کنند؟.
چون مفتی‌های ما فقط بلدند سخنرانی کنند، نخبگان ما فقط بلدند تحلیل سیاسی کنند. یکی این وسط نمی‌خواهد بگوید که مجازات خیانتکار چیست؟ همه می‌گویند این‌ها خائن هستند، خب بعدش چه؟
ملت‌های ما که به نام فلسطین حرف می‌زنند چرا الان حاکمانشان اینقدر جسارت پیدا کرده اند؟ چون این ملت‌ها ضعیف و سست شده اند. چون نمی‌توانند در برابر حاکمان خود بایستند.  
در تاریخ ما اگر حاکمی خیانت می‌کرد او را با  گلوله‌ای که به پیشانی اش شلیک می‌شد به سزای کارش می‌رساندند حتی اگر  در حال خروج از نماز جمعه مسجدالاقصی می‌بود.  او را به اتهام خیانت مجازات می‌کردند.  الان مفتی‌ها و نخبگان ما فقط حرف می‌زنند.
ما به عنوان ملت فلسطین با همه گروه‌های سیاسی و گروه‌های مقاومتی که داریم اعلام می‌کنیم  که با این اقدام بطور مطلق مخالفیم. این اقدام آن‌ها به معنای تجلیل از مجرمین بابت جرمهایشان است.  
فردا روز خشم فلسطین است و مردم در سراسر فلسطین تظاهرات برپا خواهند کرد و در نقاط تماس با اسرائیلی‌ها رو در رو خواهیم شد.
امروز اولین بیانیه کمیته‌های مقاومت مردمی در کرانه باختری اعلام شده است و  برادرانتان در غزه هم انگشتشان روی ماشه است. اجازه نخواهیم  داد که فلسطین را بفروشند.
شهید رنتیسی گفته بود من ترجیح می‌دهم که با هلیکوپتر  اسرائیلی کشته شوم تا اینکه درخانه بیمیرم. راه ما این است. همان راهی که در تصویر شهید سلیمانی رحمت الله علیه که تفنگ کلاشینکف را در درست گرفته اند دیده می‌شود. راه ما این است.  
ستون مقاومت سلاح ان است، مقاومت مسلحانه تنها راه آزادی است.  من کانلا صریح می‌گویم.
دشمن ما و راه ما یکی است. دشمن ماه رژیم صهیونیستی است.  ما باید فرقه گرایی را رها کنیم و یکپارچه دربرابر اسراییل بایستیم.  
همانطور که برادرمان فرمودند ما هیچ انتظاری از حکومت‌ها نداریم. اما ملت‌های منطقه باید موضع روشن خود را ابراز کنند.برای مطالعه ادامه این مقاله روی عکس کلیک کنید

خبرگزاری دانشجو

#خالد_قدومی #بحرین #امارات