11 دلیل برای این که چرا شما برای کسب درآمد از پادکست خود، تقلا می کنید

اگر در جذب تبلیغ کنندگان، ناموفق باشید، کسب درآمد از پادکست هایتان برای شما دشوار می شود.


11 دلیل برای این که چرا شما برای کسب درآمد از پادکست خود، تقلا می کنید
بسیاری از افراد و شرکت ها در مورد پادکست به عنوان یک استراتژی دستی بر آتش دارند. با این حال، پشت آن صدای هیجان انگیز حقیقتی تاریک نهفته است: درآمدی حاصل نمی شود.

اگر در کسب درآمد از پادکست های خود با مشکل مواجه هستید، احتمالا اشتباهاتی را مرتکب می شوید که به قیمت عدم جلب توجه تبلیغ کنندگان تمام می شود. در ادامه به مواردی اشاره می کنیم که شما ممکن است نیاز به مهارت بیشتری در آن ها داشته باشید:


1- هدف قرار دادن مخاطب اشتباه

اگر می خواهید نظر تبلیغ کنندگان را جذب کنید، باید مخاطبان مناسب را جذب کنید. مخاطبانی که شما می خواهید به آن ها دسترسی پیدا کنید و در عین حال، تبلیغ کنندگان نیز از آن ها سود خواهند برد. به عنوان مثال، اگر شما پادکستی در مورد مدیریت مالی را اجرا می کنید، محتوای خود را حول و حوش مسائل مالی تولید کنید تا مخاطب مناسب را جذب کنید. سپس تبلیغ کنندگانی را پیدا کنید که محصولات یا خدمات مربوط به امور مالی را ارائه می دهند.


2- کیفیت پایین صدا

این که شنوندگان فکر کنند که شما پادکست خود را در زیرزمین خودو  با یک ابزار ضبط قدیمی  ضبط کرده اید، آخرین چیزی که شما می خواهید .  یک خریدن یک میکروفون خوب مانند Yeti و یک فیلتر صدا برای ایجاد صدای واضح و روشن از الزامات کار شما است.


3- زمینه کاری نامشخص

کسی که در تمام کسب و کارها فعالیت می کند، در هیچ کدام آن ها استاد تیسن. اگر این هفته شما در مورد فوتبال کالج صحبت می کنید و هفته آینده در مورد بازاریابی کسب و کارهای کوچک، نمی توانید در ایجاد مخاطبان از شنوندگان متعهد، موفق شوید. زمینه کاری خود را تعریف کنید تا مخاطبانتان شما را به عنوان یک منبع قابل استفاده از آنچه که پوشش می دهید، بشناسند.


4- بازاریابی ضعیف پادکست های شما

اگر می خواهید مردم به شما گوش دهند، باید کاری کنید تا مردم درباره محتوای شما بدانند. با شناساندن پادکست خود به تمام لیست تماس کسب و کار خود شروع کنید. اگر در رسانه های اجتماعی دنبال کننده های قابل توجهی دارید، از آن ها به عنوان اولین مخاطبین برای شناساندن پادکست خود استفاده کنید.


5- محتوا با کیفیت پایین

درست مثل یک وب سایت، محتوایی را تولید کنید که برای مخاطبان هدف شما ارزشمند است. شما باید در تولید محتوا موضوعاتی را که مخاطبان شما به آن ها علاقه مند هستند را در نظر بگیرید.


6- بخش های طولانی

این یک پادکست است، نه یک کتاب صوتی. زمان گرانبها است، به همین دلیل است که اکثر مردم هنگام رانندگی، دویدن یا در حین کار خود به پادکست ها گوش می دهند. بنابراین، شما فقط حدود 10 تا 30 دقیقه برای ارائه اطلاعات خود فرصت دارید. از ساختن پادکست های طولانی که ممکن است بیش از یک ساعت طول بکشند، اجتناب کنید.


7- به صورت فعالانه به دنبال تبلیغ کنندگان نمی گردید

بله، شما یک پادکست عالی و تعداد زیادی از شنوندگان دارید. اما آیا تبلیغ کنندگان نیز این را می دانند؟ شما باید به طور فعال برای پیدا کردن تبلیغ کنندگان پادکست خود جستجو کنید. گاهی اوقات توسط تبلیغ کنندگان با پیشنهاداتی به شما نزدیک می شوند. اما اغلب اوقات، شما باید خودتان پیش دستی کنید.


8- نداشتن رونوشت برای پادکست

یکی از اشتباهاتی که بیشتر تولید کنندگان پادکست مرتکب می شوند این است که برای پادکست ها رونوشت  درست نمی کنند. بهینه سازی پادکست شما برای رشد آن و افزایش مخاطبین شما مهم است. مطالب بیشتر نوشته شده در وب سایت شما به این معنی است که موتورهای جستجو بیشتری آن را انتخاب و فهرست می کنند. اگر برای هر بخش از پادکست خود رونوشتی تهیه کنید، این کار نه تنها رتبه بندی وب سایت شما را بهبود می بخشد، بلکه باعث می شود که شما بیشتر قابل کشف باشد.


فراهم آوردن یک رونوشت برای پادکست شما به شنوندگانتان، حتی همزمان با گوش دادن، امکان خواندن نیز می دهد. اگر کسی در هنگام گوش دادن در لحظه ای دچار هواس پرتی شود، همیشه می تواند آن بخش را در متن پیدا کند؛ این بسیار ساده تر از پیدا کردن یک نقطه خاص در ترک صوتی است.

رونویسی از روی پادکست ها در عیرن حال در زمینه های دیگری از بازاریابی محتوا به شما کمک خواهد کرد. پس از ساخت چندین اپیزود و انتشار آن ها، شما سرمایه زیادی از دانش ایجاد می کنید که می تواند برای ایجاد دوره های آموزشی، پست های وبلاگ، کتاب های الکترونیکی یا انتشار کتاب مورد استفاده قرار گیرند.


9- تلاش می کنید که همه کارها را خودتان انجام دهید

بسیاری از مردم، تا اندازه ای به صورت ناخواسته ناخواسته، خود را بقیه مردم جدا می کنند و سعی کنند همه کارها را به تنهایی انجام دهند. ما اغلب تمایل به فراموش کردن این موضوع داریم که روابط اجتماعی تا چه حد می توانند مهم باشند. در یک زمینه کاری، مشارکت و همکاری اغلب برای تولید محصول باکیفیت و مشارکت بیشتر بسیار مفید است.


10- به صورت فعال به دنبال ایجاد علاقه و اشتیاق در مخاطبان خود نیستید

تبلیغ کنندگان تنها در صورتی می خواهند برای تبلیغ محصولات خود به شما پول بدهند که شما مخاطبین مشارکت کننده داشته باشید. یکی از راه های ایجاد پایگاه مخاطبان مشارکت کننده، ایحاد علاقه و درخواست در شنوندگان پادکست های شما است. یک فرم را در صفحه پادکست خود قرار دهید تا شنوندگان شما تشویق شوند تا برای محتوای جدید شما آبونه شوند.


11- بازاریابی ایمیلی را فراموش می کنید

برخی از تولیدکنندگان پادکست بازاریابی ایمیلی به عنوان یک استراتژی کسب درآمد را یا فراموش می کنند و یا آن را نادیده می گیرند. بازاریابی ایمیلی یکی از مؤثرترین راهبردهای کسب درآمد است که می توانید از طریق آنلاین از آن استفاده کنید. لیست ایمیل هایی که دارید همیشه یک دارایی با ارزش است که نمی تواند به کناری گذارده شود، در حالی که شما کنترل کاملی نیز بر آن دارید.


نتیجه گیری

برای همگان کاملا واضح است که ایجاد مخاطبان انبوه برابر با ایجاد یک ارزش مالی برای پادکست است. مشکل این است که این کار ساده نیست، زیرا پول به راحتی برای هر هزار بار دانلود به حساب شما واریز نمی شود. شما برای کسب درآمد باید استراتژی مناسبی را تدوین کنید.


برگرفته از: Business.com
نوشته: Beth Worthy