واکنش حناچی به احضار دو شهردار

1 ماه

شهردار بندر امام تعلیق شد

1 ماه

شهردار بندرعباس: تیم رفع تصرف خانه بانوی بندرعباسی معلق از خدمت شد/برای خدمت آمده ام نه استعفا

4 ماه

شهردار جدید شهر رودهن هم بازداشت شد

4 ماه

شهردار جدید رودهن هم بازداشت شد؟
آمار نگران کننده از کرونایی‌های بویراحمد/ 2.2 درصد زیر 5 سال هستند

5 ماه

بازداشت یک شهردار در بندرعباس به اتهام فساد مالی

5 ماه

عذرخواهی شهردار خشکبیجار بایت ریختن شن مقابل اداره برق
مجلس تکلیف شهردار تهران را مشخص کرد

معاون قوانین مجلس شورای اسلامی در پاسخ به نامه رئیس شورای عالی استان‌ها با اعلام این‌که «انتخاب افراد بازنشسته یا بازخرید شده به عنوان #شهردار ممنوع است» تاکید کرد که «شهردار فعلی تهران باید استعفا دهد».

 به نقل از دفتر رئیس شورای عالی استان ها معاون قوانین #مجلس_شورای_اسلامی با ارسال نامه‌ای خطاب به مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان‌ها اعلام کرد که شهرداران کلانشهرهای کشور مشمول قانون ممنوعیت بکارگیری #بازنشستگان هستند.

#حسین_میر_محمد_صادقی در نامه خود خطاب رئیس شورای عالی استان‌ها آورده است: شهردار تهران مشمول ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان است و انتخاب یک نفر بازنشسته یا بازخرید شده به عنوان شهردار تهران توسط شورای شهر ممنوع بوده و شهردار فعلی نیز ملزم به استعفا می باشد.

در این نامه تصریح شده است عبارت "بکارگیری بازنشستگان" شامل تمامی مصادیق آن از جمله: استخدام، انتصاب و انتخاب است و دربرگیرنده هر نوع همکاری از استخدام رسمی، قراردادی، خرید خدمت و سایر انواع همکاری است و تفاوت در ساز و کار انتخاب شهردار و واگذاری اختیار آن به شورای اسلامی شهر نمی‌تواند مجوزی برای استثنا بودن شهردار از حکم ممنوعیت #قانون تلقی شود.

پیش از این دیوان محاسبات به شورای شهر اعلام کرده بود که  شهردار نیز جز 20 قانون منع بکارگیری بازنشستگان است.

شورای شهر تهران برای تصمیم‌گیری در این مورد منتظر  نظر کتبی اداره کل حقوقی #ریاست_جمهوری نیز هست.

محمدعلی افشانی شهردار تهران نیز در واکنش به اظهار نظرهای مختلف در خصوص اعمال قانون عدم بکارگیری بازنشستگان در شهردار تهران گفته بود: مبنای تصمیم‌گیری پاسخی است که مجلس شورای اسلامی می‌دهد.  در حال حاضر دیوان محاسبات یک نظر دارد، شورای شهر تهران یک نظر دارد، اما آنچه که نهایتا مبنای تصمیم‌گیری خواهد بود، نظر مجلس شورای اسلامی است. قطعا مجلس شورای اسلامی در پاسخ استفساریه، هر جوابی که بدهد همان ملاک عمل خواهد بود.


ایسنا

ورود

ثبت نام

گیتی شو

گیتی شو