گیتی‌چه جام جهانی 2018 روسیه

/g/world_cup2018

جام جهانی 2018 روسیه

اعضای گیتی‌چه: 40 نفر

تازه ها

1 سال

۲۵ ماه تا آغاز جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

4 سال

چرا آزاده صمدی حق ندارد برنامه فوتبالی اجرا کند؟

3 سال

ترتیب رده بندی تیم های شرکت کننده در #جام_جهانی 2018

پس از قهرمانی تیم ملی فرانسه در دیدار نهایی و نایب قهرمانی کرواسی، کسب مقام سومی بلژیک و چهارمی انگلستان، جایگاه دیگر تیم های شرکت کننده در بیست و یکمین دوره جام جهانی 2018 روسیه مشخص شد.


به گزارشروزنامه ورزشی 'اولیه' آرژانتین (oleeh)، ترتیب تیم های شرکت کننده پس از پایان این دور از مسابقات به شرح زیر است:
1.فرانسه2. کرواسی 3.بلژیک 4.انگلیس 5.اروگوئه 6.برزیل 7.سوئد 8.روسیه 9.کلمبیا 10. اسپانیا 11.دانمارک 12. مکزیک. 13.پرتغال 14. سوئیس 15. ژاپن 16. آرژانتین 17. سنگال 18. ایران 19. کره جنوبی 20. پرو 21. نیجریه 22.آلمان 23. صربستان24. تونس 25. لهستان 26. عربستان 27. مغرب 28. استرالیا 29. کاستاریکا 30. ایسلند 31. مصر 32. پاناما.
تیم ملی ایران با یک پیروزی، یک شکست و یک تساوی، با 3 گل زده، 2 گل خورده، در رده هیجدهم تیم های شرکت کننده در این دور از مسابقات قرار گرفت.
جام جهانی 2018 روسیه از 24 خرداد ماه گذشته در 11شهر و 12 ورزشگاه روسیه آغاز شد و امروز با پیروزی فرانسه مقابل کرواسی پایان یافت.

ایرنا

3 سال

علیرضا فغانی: نمی‌خواهم به پشت پرده داوری جهان بپردازم

داور بین المللی فوتبال ایران یادآور شد: رییس فیفا در بازی رده‌بندی به ما گفت استحقاق داوری بالاتری داشتید.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، #علیرض_ فغانی اظهار کرد: پیام های پرمهر رییس جمهور ، وزیر ورزش و مردم در موفقیت تیم داوری ایران مؤثر بود. رییس فیفا در بازی رده بندی به ما گفت استحقاق داوری بالاتری داشتید. رونالدو فوق العاده مغرور است.

علیرضا فغانی گفت: توانایی فنی داور آرژانتینی موجب قضاوت در فینال نشد اما نمی خواهم به پشت پرده داوری جهان بپردازم. علاوه بر ایران تیم های داوری هلند و برزیل هم شایسته قضاوت دیدار فینال بودند و صرفا داور آرژانتینی بدلیل کیفیت فنی برای فینال انتخاب نشد اما دوست ندارم به این موارد بپردازم آنچه اهمیت دارید عزت و بزرگی نام ایران است که تا روز پایانی در این رویداد عظیم وجود داشت .

علیرضا فغانی داور بین المللی فوتبال ایران، موفقیت در جام جهانی برای تیم داوری ایران را متعلق به ایران دانست و توضیح داد: خدا را شکر در #جام_جهانی همه چیز به خوبی برای تیم داوری ایران پیش رفت . أنچه مسلم است در أوج خوشبختی و موفقیت معمولا لحظات سختی هایی که سپری کردیم را به یاد می آوریم.

داور دیدار رده بندی جام جهانی ٢٠١٨ ادامه داد: برای من یک لحظه در جام جهانی حاوی پیام های زیادی بود. زمانی که بعد از دیدار رده بندی روی سکو رفتم با دو انگشت به سمت خدا اشاره کردم و هدفم این بود که اگر خیلی ها به ما گفتند حقتان قضاوت فینال جام جهانی بوده اما عوامل دیگری نقش داشت که باز هم هدفم شکرگزازی از خالق بود که با عزت جام را پشت سر گذاشتیم و هدف دیگرم از اشاره به خالق این بود که به جوانانی که بعضی وقتها در گفت و گویی که با آنها دارم گلایه می کنند بگویم نباید دست از تلاش بردارند و با کوشش زیاد به خدا توکل کنند.

علیرضا فغانی قدرشناسی مردم ایران را در قبال جامعه ورزش مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: أشک ها و لبخند های مردم ایران در قبال تلاش غیرتمندانه بازیکنان تیم ملی که به چشم خود دیدند در جام جهانی سنگ تمام گذاشتند ، و تقدیر از زحمت انها بیانگر قدرشناسی مردم ایران است که در قبال تیم داوری هم وجود داشت و همین حمایت های مردم ، مسولین و رسانه ها برای ما هم روحیه بخش بود تا جاییکه برای عزت نام ایران به عنوان نماینده ٨٠ میلیون إیرانی با خاطره خوب جام را ترک کردیم و هر چهار قضاوت تیم داوری ایران خدا را شکر با سربلندی برای کشورمان همراه شد.

این داور تاریخ ساز فوتبال ایران نقش خانواده را در موفقیت داوران پررنگ و مثمر ثمر دانست و تصریح کرد: همانقدر که خانواده ها برای قهرمانان تلاش مَی کنند ، خانواده های داوران نیز در موفقیت ها نقش ارزنده ای دارند

فغانی گفت: ٤٢ روز از خانواده دور بودم اما وقتی انها را در فرودگاه در آغوش گرفتم بهترین هدیه برای من بود .از طرفی نقش همسرم در تربیت فرزندان و کشیدن بار زندگی غیرقابل إنکار است و امیدوارم بتوانم جبران کنم .
 
فغانی در خصوص قضاوت داوران آرژانتینی در بازی فینال با توجه به شایستگی داوران ایرانی گفت: تیم داوری هلند و برزیل هم عملکرد خوبی داشتند و داوران آرژانتینی به دلیل کیفیت بهتر فنی انتخاب نشدند اما من نمی خواهم به مسایل پشت پرده داوری دنیا ورود کنم و حتی خدا را شکر مَی کنم که چهار قضاوت خوب انجام دادم ، چرا که چهار قضاوت خوب را بهتر از این می‌دانم که سه قضاوت خوب انجام می دادیم بعد به فینال مَی رسیدیم و با یک قضاوت بد خاطره تلخ از ما بجا می‌ماند .داور آرژانتینی اگر تکنولوژی VAR نبود باید تا اخر عمر پاسخگو می بود.

قاضی ایرانی جام جهانی ٢٠١٨ گفت : از اینکه در بین سی تیم داوری تا روز پایانی جام جهانی حضور داشتیم و ذهن ما سربلندی ایران بود ، افتخار بزرگی است و دیگر به مسائلی که باعث قضاوت داور آرژانتینی در فینال شد نمی پردازیم.

فغانی بهترین لحظه جام جهانی را برای تیم داوری تایید شایستگی رییس فیفا نسبت به داوران ایران عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: در لحظه ای که رییس فیفا برای اهدا مدال آمد به ما گفت استحقاق بالاتری داشتید و این مهم لحظه غرور آفرینی بود که توانستیم نام ایران را سربلند نگاه داریم .

داور پرافتخار فوتبال ایران گفت: از حمایت‌های مردم و مسولین به نیکی نام می‌برم از دیدارهای رییس جمهور تا دکتر سلطانی فر و پیام های پر مهر و روحیه بخش این عزیزان در موفقیت ما نقش داشت .

فغانی در مورد بازیکنان جام جهانی گفت: ادن هازارد بازیکن تیم ملی بلژیک که قضاوت دیدار آنها با انگلیس را در بازی رده بندی بر عهده داشتم بسیار با اخلاق و فوق العاده فنی است و به همان اندازه رونالدو فوق العاده مغرور است.

ایسنا

3 سال

افشای مکالمه #مسی و #سامپائولی در جریان جام‌جهانی

مکالمه مهاجم آرژانتینی و سرمربی آلبی سلسته در جریان #جام_جهانی ۲۰۱۸ روسیه توسط یک روزنامه نگار منتشر شد.

به گزارش آس، رابطه بد بازیکنان تیم ملی آرژانتین با کادر فنی که تحت هدایت خورخه سامپائولی بود در جریان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه آشکار شد. اکنون پس از پایان این رقابت ها مکالمه ای میان لیونل مسی و سرمربی تیم منتشر شده است.

آریل سنوسیاین، روزنامه‌نگار آرژانتینی در کتاب خود که درباره جام جهانی است این موضوع را فاش کرد. زمانی که شرایط تیم ملی آرژانتین از همه لحاظ بد بود بازیکنان به یک جلسه دعوت شدند تا برنامه سامپائولی و دستیارانش مشخص شود. بازیکنان آلبی سلسته نسبت به شرایط کنونی اعتراض کردند و گفتند: ما چیزی که شما می گویید را درک نمی کنیم. ما به شما اعتماد نداریم. می خواهیم نظراتمان را ارائه دهیم.

سپس سامپائولی خواست تا نظراتشان را مطرح کنند. مسی کسی بود که پاسخ سرمربی را داد و گفت: ده ها بار از من پرسیدید دوست دارید چه بازیکنی در ترکیب باشد و چه بازیکنی نباشد. من هرگز اسم بازیکنی را نام نبردم. اکنون در نزد همه بگویید آیا من تاکنون نام بازیکنی را بر زبان آورده ام. در این لحظه کلودیو تاپیا، رییس فدراسیون فوتبال آرژانتین از سامپائولی خواست بحث را متوقف کند. در این شرایط سباستین بکاسسه (دستیار سامپائولی) می خواست از سمتش استعفا دهد که سامپائولی توانست او را بر ماندن راضی کند.

او اطمینان داد که بازیکنان تنها به حرفش عمل خواهند کرد. بکاسسه در نهایت پس از حذف آرژانتین از جام جهانی با فدراسیون قطع همکاری کرد و دوباره هدایت تیم دفنسا و خوستیسیا را بر عهده گرفت.

ایسنا

3 سال

#جام_جهانی_2018_روسیه از نگاه آمار

در حالی که #جام_جهانی 2018 روز یکشنبه با قهرمانی فرانسه به پایان رسید، اما تب و تاب آن همچنان به قوت خود باقی است؛ در این بین تارنمای رسمی فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) در گزارشی، آماری جالب از بیست و یکمین دوره جام جهانی ارائه کرده است.

این تارنما روز چهارشنبه نوشت: جام جهانی روسیه یکشنبه با بازی تیم های فرانسه و کرواسی در فینال این رقابت ها به پایان رسید و فرانسوی ها در یکی از پرگل ترین فینال های این رویداد؛ با نتیجه 4 - 2 پیروز شدند و برای دومین بار جام طلایی را به پاریس بردند.
در این بین؛ در مجموع 64 بازی انجام شده در طول این رقابت ها، به مانند ادوار گذشته آمار و ارقام جالبی رقم خورده است که در زیر به تعدادی از برجسته ترین آن ها اشاره می شود:

519 سانتی متر مجموع قامت برندگان توپ طلا، نقره و برنز جام جهانی 2018 روسیه است که متعلق به «لوکا مودریچ»، «ادن هازارد» و «آنتونیو گریژمان» است؛ آن ها از این حیث پس از «توتو اسکیلاچی»، «لوتار ماتئوس» و «دیه گو مارادونا» که این جوایز را در سال 1990 از آن خود کرده اند؛ کوتاه قامت ترین برندگان این جایزه محسوب می شوند.
135 سال و سه ماه، مجموع سن «اسکار تابارز» سرمربی اروگوئه و «فرناندو سانتوس» سرمربی پرتغال در نبرد مرحله حذفی رقابت ها است. با این حساب این دو مربی با گذر از تابارز و روی هادسون سرمربی اسبق انگلیس در مواجهه جام جهانی 2014، رکورد بیشترین مجموع سن مربیان جام جهانی را در یک بازی از آن خود کردند.
72.5 کیلومتر مسافت طی شده توسط «ایوان پریشیچ» کروات در مجموع رقابت هاست. این در حالی است که ژاوی هرناندز کروز اسپانیایی با 80 کیلومتر و توماس مولر آلمانی با 84 کیلومتر به ترتیب در جام های جهانی 2010 و 2014؛ رکوردی بی سابقه را از خود برجای گذاشتند.
48 سال طول کشید تا یک تیم در جام جهانی بتواند دو گل خورده را جبران کند و با برتری، خود را به مرحله بعد برساند؛ کاری که تیم ملی بلژیک پس از دریافت دو گل مقابل ژاپن موفق به انجام آن شد در نهایت با نتیجه 3 – 2 به دور بعد راه یافت. آلمان غربی آخرین تیمی بود که توانست در جام جهانی 1970 مکزیک و در جریان دیدار مقابل انگلیس چنین شگفتی بسازد.
21 ساعت 10 دقیقه مجموع زمان هایی است که «لیونل مسی» و «کریستیانو رونالدو» نتوانسته اند در مرحله حذفی جام جهانی گلزنی کنند. کاپیتان تیم های آرژانتین و پرتغال به ترتیب 8 و 6 بازی را در مراحل حذفی ادوار جام جهانی بازی کرده اند. 
18 بازی از آخرین دیداری که یک تیم آسیایی موفق به شکست تیمی از منطقه آمریکای جنوبی شد، گذشته است و این زنجیره با پیروزی 2 – 1 ژاپن مقابل کلمبیا در جام بیست و یکم پاره شد.
14.3 درصد؛ نسبت آماری نجات دروازه است که «داوید دخه آ»، دروازه بان تیم ملی اسپانیا که پیش از جام جهانی شانس اصلی دریافت دستکش طلایی به شمار می رفت؛ در این دوره انجام داده است؛ در واقع سنگربان 27 ساله اسپانیا در 4 بازی 6 گل دریافت کرد و تنها یک مهار توپ موفق داشت. این در حالی است که «کسپر اشمایکل» در بین دروازه بانانی که بیش از یک بازی انجام داده اند؛ به نحوی تحسین برانگیز 91.3 درصد از ضربه های نواخته شده به سمت دروازه اش را (21 شوت از 23 ضربه) با موفقیت مهار کرده است. 
12 گل به خودی در جام جهانی روسیه به ثمر رسید، یعنی دقیقا 2 برابر رکورد قبلی که در جام جهانی 98 فرانسه با 6 گل رقم خورده بود. گل به خودی «عزیز بوحدوز» مدافع تیم مراکش در بازی مرحله گروهی مقابل ایران دیرهنگام ترین گل به خودی به ثمر رسیده در جریان زمان های معمول بازی است. «سرگئی ایگناشویچ» روس که تنها ساعاتی پیش از تولد 39 سالگی اش به اشتباه دروازه تیم خودی را باز کرد مسن ترین بازیکن از این حیث لقب گرفت و «ماریو مانژوکیچ» کروات عنوان نخستین گل به خودی فینال ادوار جام جهانی را از آن خود کرد.
11 شوت، تعداد ضرباتی است که «هری مگوآیر» دفاع مرکزی انگلیس به نام خود ثبت کرده است؛ در واقع او با این تعداد شوت، رکورد بیشترین ضربات به سوی دروازه را شکست، این در حالی است که «گابریل ژسوس»، «لوکا مودریچ»، «گیلفی سیگرسون»، «رحیم استرلینگ» هر کدام با 10 شوت پشت سر او قرار گرفتند.
10 نفر از بازیکنان بلژیک در جام جهانی 2018 روسیه گلزنی کردند، پیش از این فرانسه و ایتالیا به ترتیب در جام های جهانی 1982 و 2006 چنین رکوردی را از خود ثبت کرده بودند.
7 جام جهانی متوالی تمام شد و تیم مکزیک در تمام این هفت تورنمنت در نخستین مرحله حذفی از دور رقابت ها کنار رفت. آن ها در مجموع 7 ساعت و 30 دقیقه بازی مقابل برزیل در ادوار جام جهانی نه تنها موفق به گلزنی نشدند، بلکه 13 گل نیز دریافت کردند.
5 بازیکن جوان تاکنون موفق شده اند در یک بازی جام جهانی گل بزنند که از این حیث «کیلین امباپه» پس از په له که شصت سال پیش چنین افتخاری را به دست آورد؛ نخستین نفر محسوب می شود؛ علاوه براین، مهاجم فرانسوی پس از په له در جام جهانی 1958 و «جوزپه برگومی» در جام جهانی 1982، به سومین بازیکن جوان حاضر در فینال جام جهانی تبدیل شد؛ این در حالی ست که او پس از 'سلطان' (په له) دومین بازیکن جوان گلزن فینال جام جهانی لقب گرفت.
4 مهار در ضربات پنالتی، آماری است که «دنیل سوباشیچ» را پس از «هارالد شوماخر» دروازه بان آلمان غربی و «سرجیو گوی کوچه آ» دروازه بان تیم ملی آرژانتین در رده سوم پنالتی گیرترین دروازه بان ها قرار داد. کرواسی که موفق نشد سرنوشت سه بازی خود را مقابل تیم های دانمارک، روسیه و انگلیس در زمان های معمول بازی تعیین کند؛ پس از انگلیس در جام جهانی 1990؛ به دومین تیمی بدل شد که در تاریخ برگزاری این تورنمنت بزرگ در سه بازی متوالی بیش از 90 دقیقه بازی کرده است.

ایرنا

3 سال

دالیچ: می‌توانم سرمربی برزیل یا بارسلونا شوم ولی اولویتم کرواسی است

سرمربی تیم ملی فوتبال #کرواسی اولویتش را ادامه همکاری با تیم ملی کشورش دانست.

به‌ گزارش اکسپرس، کرواسی در #جام_جهانی ۲۰۱۸ روسیه تاریخ‌سازی کرد و توانست به فینال این رقابت‌ها راه پیدا کند ولی با شکست مقابل تیم‌ ‌ملی فوتبال فرانسه دستش از رسیدن به جام کوتاه ماند.

زلاتکو #دالیچ که در حال‌ حاضر نامی برای خود در عرصه مربیگری دست و پا کرده است، گفت‌: من می‌توانم سرمربی برزیل یا بارسلونا شوم ولی خودم دوست دارم و اولویتم ادامه‌ همکاری با تیم‌ ‌ملی فوتبال کرواسی است. هنوز ناراحتی در تیم ما وجود دارد، چون ما باید جام را می‌بردیم ولی اگر اول جام جهانی همه می‌گفتند کرواسی به فینال می‌رود کسی باور آن را باور نمی‌کرد اما در حال‌ حاضر از شکست در فینال این جام ناراحت هستیم.

این مربی ۵۱ ساله در امارات و عربستان تجربه مربیگری دارد و با تیم العین در لیگ قهرمانان آسیا نایب قهرمان شده است.

ایسنا

3 سال

#بیرانوند بالاتر از مودریچ و ام‌باپه در جام جهانی

سایت گاردین با امتیازدهی به عملکرد بازیکنان حاضر در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در هر مسابقه، #علیرضا_بیرانوند را بهترین بازیکن جام معرفی کرد.

به‌ گزارش ‌ گاردین، بعد از اتمام #جام_جهانی ۲۰۱۸ روسیه سایت #گاردین اقدام به امتیازدهی به عملکرد هر بازیکن در بازی‌های جام جهانی کرده است که در این بین علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران بعد از نمایش درخشان در سه بازی مرحله گروهی با امتیازهای (۸ـ ۹ـ ۹) و میانگین ۸.۶۷ بالاترین امتیاز را در بین تمامی بازیکنان حاضر در جام جهانی به خود اختصاص داده است.

احسان حاج صفی، امید ابراهیمی، کریم انصاری فرد و وحید امیری با ۷.۳ به طور مشترک در رده دوم از تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران قرار دارند.

هم‌چنین لوکا مودریج، بهترین بازیکن جام جهانی روسیه میانگین ۸ را به دست آورده است و کیلیان ام‌باپه "پدیده جام جهانی ۲۰۱۸" نیز ۷.۴۳ کسب کرده است.

ایسنا

3 سال

فیفا: جام‌جهانی به این بازیکنان اعتبار داد

سایت فیفا در گزارشی بازیکنانی را معرفی کرد که در #جام_جهانی روسیه درخشش خیره کننده‌ای داشتند.

به گزارش فیفا، جام جهانی با قهرمانی فرانسه به پایان رسید. در این جام نیز بازیکنانی درخشیدند که کسی انتظار آن‌ها را نداشت. به همین خاطر سایت فیفا در گزارشی به معرفی ستاره‌هایی پرداخت که کسی انتظار درخشش آن‌ها را نداشت.

کیران تریپیر (انگلیس)

صعود انگلیس به نیمه نهایی جام جهانی روی تبحر این تیم بر روی ضربات شروع مجدد به دست آمد و به همین خاطر نباید کیران تریپیر را فراموش کنیم که توانست قدرت بالای خود را در این زمینه در جام جهانی نشان دهد.

دنیس چریشف (روسیه)

هافبک روس‌ها نیز در جام جهانی در حالی درخشید، که کسی این انتظار را نداشت. 

تاکاشی اینوی (ژاپن)

این بازیکن قدکوتاه و سرعتی در جام جهانی توانست به خوبی بدرخشد و نام خود را بر سر زبان‌ها بیندازد. او در این دوره به خوبی به خط حمله تیمش اضافه شد و توانست گلزنی کند.

کاسپر اشمایکل (دانمارک)

دروازه‌بان دانمارک نام پدر خودش را در جام جهانی به خوبی زنده کرد و درخشید. نمایش زیبای او برابر کرواسی، جلوی چشمان پیتر اشمایکل، یکی از زیباترین صحنه‌های جام جهانی بود. 

یری مینا (کلمبیا)

مدافع کلمبیا نیز که در بارسلونا دوران خوبی نداشت، در این جام عملکرد خوبی داشت و بهترین بازیکن کلمبیا در جام جهانی شد.

ایسنا

3 سال

تیم منتخب جام جهانی از دید کارشناسان کیکر + عکس
گیتی‌چه جام جهانی 2018 روسیه

/g/world_cup2018

جام جهانی 2018 روسیه

اعضای گیتی‌چه: 40 نفر

ورود

ثبت نام

گیتی شو

ثبت نام

 / 

ورود

گیتی شو

ثبت نام

 / 

ورود