انجمن شگفتی‌ها

/g/wonders

شگفتی‌ها

اعضای انجمن: 93 نفر

تازه ها

1 ماه

کشف ستونی عجیب در آمریکا؛ پای فرازمینی‌ها در میان است؟

3 ماه

تعجب آورترین ترین پدیده جهان + عکس


	گودال آبی


	گودال آبی بزرگ ، گودال آبی در سواحل کشور بلیز می باشد که به عنوان عجیب ترین پدیده جهان شناخته و عمق آن 108 متر است. گردشگران تور لحظه آخری بدانند که این گودال قسمتی از دیواره های مرجانی بلیز است که در میراث جهانی یونسکو شناخته و معرفی گردیده است.

 

	مشخصات گودال آبی

	 
	این گودال آبی با 300 متر عرض و 108 متر عمق زمانی به شهرت رسید که ژاک ایو کوستو آن را به عنوان ده مکان برتر برای غواصی اسکوبا معرفی کرد. وی کاشف ، نویسنده ، عکاس ، بوم شناس ، افسر نیروی دریایی می باشد که بیش تر زندگی خود را در اقیانوس ها و دریا ها گذرانده است. ژاک ایو کوستو در سال 1971 کشتی خود را برای تعیین عمق این گودال به این مکان آورد. جست و جو های او نشان داد منشا گودال آبی سنگ آهک کارستی است که قبل از افزایش سطح آب حداقل در چهار مرحله شکل گرفت و لبه های 21 ، 49 و 91 متری از خود جای گذاشته است.

	 

	پدیده های عجیب 

	این گودال یکی از مقاصد گردشگری غواصی اسکوبا محسوب می گردد که به دنبال آب های کریستالی ، شفاف و گونه های دریایی خاص هستند. اگر چه این مکان برای همه سطح غواصان مناسب نیست و نیاز به مهارت و تجربه زیاد دارد. بازدیدکنندگان بدانند ، زمان غواصی در این گودال توقع تصاویر رنگارنگ زیر آب را که در مستند ها می بینند را نداشته باشند. منظره ای که غواص ها در این گودال می بینند در غاری تاریک با استالاکتیت های مختلف می باشد.

	غواصان بدانند که در سال 2012 توسط شبکه تلویزیونی دیسکاوری این گودال به عنوان شگفت انگیز ترین مکان روی زمین معرفی گردید.
بهداشت نیوز

#بهداشت #سلامت

6 ماه

7 ماه

7 ماه

9 ماه

9 ماه

10 ماه

انجمن شگفتی‌ها

/g/wonders

شگفتی‌ها

اعضای انجمن: 93 نفر

ورود

ثبت نام

گیتی شو

گیتی شو