گیتی‌چه لیگ آزادگان

/g/azadegan_league

لیگ آزادگان

اعضای گیتی‌چه: 28 نفر

تازه ها

1 سال

خوشحالی نکردن استقلال خوزستان، ادا بود!

1 سال

قرارداد سه ساله؛ تصمیم خوب باشگاه مس

1 سال

مربی اسبق وردربرمن آلمان، سرمربی تیم فوتبال ۹۰ ارومیه شد

3 سال

3 سال

تقوی: هروقت استوکس دمبله شد به او بازی می‌دهم/ از داور، عذرخواهی می‌کنم

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی بابت اعتراض به داور در جریان بازی با پرسپولیس عذرخواهی کرد.

محمد تقوی سرمربی تیم تراکتورسازی تبریز بعد از تساوی بدون گل مقابل پرسپولیس گفت: باید از هواداران تشکر کنم که به ورزشگاه آمدند. پرسپولیس تیم فینالیست آسیاست و در نیمه اول از ما بهتر بود. در نیمه دوم ما بهتر شدیم و دیدید که گل هم زدیم اما آفساید گرفته شد. همچنین ما می‌توانستیم در ضد حملات بیشتر گل بزنیم؛ در مجموع بازی خوبی بود و حداقل هواداران لذت بردند.

او در مورد اعتراضش به داور روی صحنه آفساید توضیح داد: از داور به خاطر اعتراضم عذرمی‌خواهم اما باید به ما هم به خاطر شرایطمان حق دهید.

سرمربی تراکتورسازی همچنین درباره کنار گذاشتن استوکس بیان کرد: یکی از مهم‌ترین موضوعات در فوتبال ، تیم بودن است. مسائل انضباطی به باشگاه ربط دارد اما امروز همه، تیم بودیم و خیلی سخت بود که تا چند روز پیش نمی‌دانستیم چه بازیکنی را داریم یا نداریم. با این حال تصمیم‌گیرنده اصلی درباره استوکس، باشگاه است و باید بدانیم هیچ کس از باشگاه تراکتورسازی بزرگتر نیست. هر بازیکنی که خودش را از باشگاه بزرگتر دانست باید کنارش بگذاریم.

تقوی همچنین درباره تعویض احسان حاج‌صفی تصریح کرد: شرایط آب و هوا اجازه نمی‌داد که حاج‌صفی روی زمین بازی کند درحالی که برگ برنده ما در این بازی احسان بود اما روی زمین نمی‌توانست کاری کند و ما یک تعویض تاکتیکی کردیم.

او درباره آینده تراکتورسازی خاطرنشان کرد: باید وضعیت‌مان بهتر شود و به جایی برسیم که مدعی قهرمانی شویم.

سرمربی تراکتورسازی درباره بهبود عملکرد دژاگه و شجاعی گفت:‌مگر می‌شود این بازیکنان خوب نباشند. وجودشان و رفتارشان انگیزه‌ای برای سایر بازیکنان است. آن‌ها تجربه چند دوره جام جهانی دارند و بازیکنان باتجربه‌ای هستند. سوکیتا نیز با تمام سلول‌های بدنش بازی می‌کند. به اعتقادم تعصب یعنی سوکیتا.

تقوی همچنین درباره واکنش خوب محسن فروزان روی ضربه ایستگاهی بشار رسن عنوان کرد: فروزان هر چه بازی حساس‌تر می‌شود عملکردش نیز بهتر می شود.

او در پاسخ به این پرسش که آیا همچنان سرمربی موقت خواهد بود، گفت: به من گفته‌اند مسئولیت فنی را به عهده بگیرم و عنوانم مهم نیست. هروقت بگویند فردا باید بروید، چمدانم آماده است.

محمد تقوی در نشست بعد از این بازی هم حاضر شد و گفت: من نباید اینجا باشم چون به مدیر رسانه‌ای ما اجازه ندادند به اینجا بیاید اما چون خودش به من گفت ایرادی ندارد من در خدمت خبرنگاران هستم.

تقوی در مورد بازی هم بیان کرد: مهمترین موضوع این بودکه بعد از تعطیلات نمی‌دانستیم باید چگونه بازی کنیم. شرایط هوا و نوع بازی پرسپولیس که هفته پیش در فینال آسیا بود. نیمه اول تمرکز نداشتیم اما در نیمه دوم به چیزی که می‌خواستیم رسیدیم. چیزی به داور نگفتم اما باز هم از او عذرخواهی می‌کنم. اگر آن گل ما صحیح بود، می‌توانم بگویم که به آن چیزی که می‌خواستیم رسیدیم.

او در مورد بازی نکردن استوکس هم گفت: بازیکن هر چه قدر بزرگ باشد از باشگاه بزرگ تر نیست. فعلا او و اروین در اختیار کمیته انضباطی هستند تا باشگاه در موردشان تصمیم گیری کند. باید از باشگاه راجع به آن‌ها بپرسید.

تقوی در واکنش به یکی از خبرنگاران که گفت دیشب دمبله با اینکه در یکی از تمرینات بارسلونا نبوده اما مربی بارسا به او بازی داد و گل هم زد، چرا شما به استوکس بازی ندادید، اظهار کرد: هر وقت او دمبله شد بیاید من بازیش می‌دهم. اصول ما این است که هیچ بازیکنی از تیم بزرگتر نیست. از هواداران‌مان تشکر می‌کنم. غافلگیر شدم که در این هوا به ورزشگاه آمدند. حق تماشاگران این نیست که زیر باران بمانند. هواداران تراکتورسازی خاص هستند.

سرمربی تراکتورسازی درباره آوردن پرچم از سوی تماشاگران تیمش به ورزشگاه گفت: به خاطر این است که ما سوکیتا را در تیم داریم. پرچم ژاپن به خاطر حمایت از او بود. باید از لیدرها علت این موضوع را بپرسید. اگر رفتار هواداران به خاطر حمایت از سوکیتا بوده باشد از آنها حمایت می کنم و اگر دلیل دیگری داشته است، حمایت نمی‌کنم.

وی درپایان اضافه کرد: به خاطر شرایط هوا نمی‌توانستیم خوب بازی کنیم. زمین شرایط خوبی نداشت و توپ پله می‌شد. ما کمتر این‌گونه فوتبال بازی کنیم و روی زمین بازی نکنیم.

#تراکتورسازی #محمد_تقوی #پرسپولیس

ایسنا

3 سال

منصوریان: با یک فریاد باید فشار را از روی خود برداریم! صدا و سیما می تواند عذرخواهی کند

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن معتقد است که تیمش باید از فشار خارج شود و این کار وظیفه او خواهد بود.

علیرضا منصوریان سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن پس از شکست یک بر صفر برابر پارس جنوبی در اولین تجربه خود بر روی نیمکت این تیم اصفهانی گفت: به تارتار بابت این پیروزی و خوب دفاع کردن تبریک می‌گویم. در لیگ ما نحوه گل زدن مهم نیست و تنها گلزنی مهم است. آن‌ها یک گل زده‌اند و برنده شدند و به حریف تبریک می‌گویم.

وی ادامه داد: تیم باید از لحاظ روحی تغییر کند. تیم فشار زیادی را تحمل می کند که در نیمه اول کاملا مشهود بود. بار سنگینی روی تیم ما است که باید با نفس عمیق و یک فریاد این فشار را از روی خود برداریم. من باید تیم را از فشار خارج کنم. ما برای خروج از فشار باید مسیر خود و هوادار را یکی کنیم. وقتی می بریم همه می‌بریم و وقتی می‌بازیم همه می‌بازیم نه این که تنها تیم منصوریان می‌بازد. بعد از این تغییرات می‌شود تفکرات خود را به تیم تزریق کرد. با این موجودی باید تا نیم‌فصل نقاط ضعف خود را پوشش دهیم و تجربه ذوب‌آهن می‌تواند نقاط ضعف را به ما بشناساند.

سرمربی ذوب‌آهن درباره بازی‌های بعدی ذوب‌آهن و به خصوص در دیدار مقابل پرسپولیس گفت: ما نباید تمرکز خود را روی تیم‌های بالایی یا پایینی بگذاریم. شرایط ما به گونه‌ای است که باید در همه بازی‌ها برنده باشد. اهمیت دیدار با فولاد همانند بازی با پرسپولیس است. ما مثل دانش آموزی هستیم که خرداد را از دست داده و تنها فرصت در شهریور دارد. ما باید در تمرینات خوب عمل کنیم. من فوتبالی یاد گرفته‌ام که با 50 درصد از بازیکنان اما با همدلی کامل می‌شود موفق بود. ذوب‌آهن تیم متحدی داشته و این اتحاد تجربه اتفاقات سخت مثل امروز را نداشته‌اند. این اتفاقات روحیه تیم را به هم زده و ضریب اشتباه بازیکنان بزرگ بالا رفته است. وقتی در بین دو نیمه به آن‌ها تشر می‌زنند، عملکردشان در نیمه بعدی بهتر می‌شود. باید با بازیکنان بیشتر صحبت کرد تا از زمین سربلند بیرون بیایند.

وی اضافه کرد: دو پلی‌اف سنگین داریم که یکی از آن‌ها برابر الغرافه است. هر دو بازی پلی‌آف ما مثل صخره هستند که باید از پیش رو برداریم. اگر بتوانیم از پلی‌آف‌ها رد شویم، از لحاظ اسمی گروه آسانی داریم ولی تیم‌های خوبی هستند. در حال حاضر تنها تمرکزم روی سه بازی آینده است تا بتوانم شاکله تیم را بدست بیاورم تا حس نباختن در تیم به وجود بیاید. ذوب‌آهن باید به جایی برسد که با خوردن یک گل، استادیوم روی سرش آوار نشود. بازیکنان این تیم بزرگ هستند و می توانند از این شرایط خارج شوند.
منصوریان درباره حاشیه پیش آمده توسط صداو سیما گفت: امیدوارم که این اشتباه سهوی باشد. این که در کنار اسم ذوب‌آهن نام ایران نوشته نمی‌شود کمی جای تامل دارد اما امیدوارم این موضوع از روی عمد نباشد. هر چند که سکوت صداو سیما موجب می‌شود تفکراتی ایجاد شود. تهران، اصفهان و آذربایجان با یکدیگر فرقی نمی‌کند. چند سال پیش همه تیم‌ها حذف شدند و تنها نفت در آسیا باقی ماند و نماینده ایران بود. صداو سیما می تواند از مردم اصفهان عذرخواهی کند و بیانیه‌ای دهد که این اشتباهات سهوی بوده است اما سکوت تفکر دیگری را نشان می‌دهد.

ایسنا

#علیرضا_منصوریان #بازی_ذوب_آهن_و_پارس_جنوبی
ماشین سازی یک- سپاهان یک/ رسیدن به صدر با چنگ و دندان

تیم فوتبال سپاهان که به سختی از ماشین سازی امتیاز گرفت، موقتا به صدر جدول لیگ برتر رسید.

هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال ایران امروز(جمعه) با انجام دو بازی آغاز شد. در یکی از بازی‌های مهم این هفته تیم فوتبال ماشین‌ سازی تبریز از ساعت ۱۵ در ورزشگاه بنیان دیزل از سپاهان اصفهان پذیرایی کرد. ماشین سازی که در ۵ بازی آخر خود به تساوی رضایت داده بود در این بازی در حالی که می‌توانست با یک یار کمتر پیروز میدان باشد، با گل دقیقه ۸۸ کومان برای سپاهان، باز هم به تساوی رضایت داد.

گل ماشین سازی را هم محمد خرم‌الحسینی در دقیقه ۳۶ وارد دروازه سپاهان کرد. عزیز معبودی بازیکن ماشین سازی در آخرین دقیقه نیمه اول از زمین بازی اخراج شد تا شاگردان مهاجری با یک یار کمتر نیمه دوم را آغاز کنند. سپاهان با تک امتیاز این بازی و با تفاضل گل بیشتر نسبت به پدیده، با ۲۶ امتیاز موقتا به صدر جدول رسید. ماشین سازی نیز با ۱۳ امتیاز در رده نهم جدول قرار دارد.

در دیگر دیدار همزمان امروز تیم فوتبال سپیدرود رشت در ورزشگاه سردار جنگل این شهر به مصاف تیم نفت مسجد سلیمان رفت. بازیکنان سپیدرود که در دو دیدار قبلی خود موفق به کسب دو پیروزی شده بودند، می‌خواستند با پیروزی سوم به نوعی خود را از انتهای جدول جدا کنند اما در دیدار با دیگر تیم انتهای جدولی با تک گل اکبر آفاقی که در دقیقه ۳۳ برای نفت با یک شوت از راه دور به ثمر رساند، تن به شکست دادند تا جای خود را با نفت مسجد سلیمان در جدول عوض کنند و با ۹ امتیاز در رده پانزدهم قرار بگیرند. نفت مسجد سلیمان نیز با ۱۱ امتیاز در رده چهاردهم جدول قرار دارد.
منصوریان: ذوب آهن فرقی با قرمز و آبی ندارد/ رجب‌زاده و رضایی با ما ادامه نمی‌دهند
علیرضا منصوریان
سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن امیدوار است که رفتار صدا و سیما مبنی بر استفاده نکردن از کلمه "ایران" بعد از نام تیم ذوب آهن سهوی بوده باشد.

علیرضا منصوریان، سرمربی جدید تیم فوتبال ذوب‌آهن در نشست خبری پیش از بازی برابر پارس جنوبی جم، گفت: انتخاب ذوب آهن از سوی من، یک انتخاب منطقی و دو طرفه بوده است. سعی می‌کنم به نحو احسن در راستای اهداف ذوب‌آهن تلاش کنم.

او در مورد بازی هم اظهار کرد: با یک نگاه معمولی مشخص می‌شود موقعیت پارس جنوبی از ما بهتر است. بازی آسانی نخواهیم داشت. تا پایان فصل بازی آسانی نداریم. هر تیمی سعی می‌کند از بازی خانگی‌اش استفاده کند و پیروز شود. پارس جنوبی جم تیم خوبی است اما ما پتانسیل خوبی داریم. بازیکنان ما احتیاج به تحول روحی داشتند. قبل از مباحث تاکتیکی یک تیم باید بازیکنانش با هم رفیق باشند. با اتحاد می‌توانیم مشکلات را از بین ببریم. هدف ما رسیدن به این اتحاد و همبستگی است. بازی‌های سختی را پیش روی داریم. در بهمن ماه دو بازی سخت در پلی آف لیگ قهرمانان داریم. در ابتدای کار نیاز به نتیجه گیری داریم تا اعتماد به نفس تیم برگردد. تاکتیک و روش تیم قطعا تغییر خواهد کرد.

منصوریان در مورد استفاده نکردن از کلمه ایران بعد از نام ذوب آهن در یکی از برنامه های خبری تلویزیون هم  اضافه کرد: من همین الان این موضوع را فهمیدم. در لیگ قهرمانان پرچم ایران روی لباس تیم‌های ایرانی می‌خورد، پس فرقی بین آبی و قرمز و سایپا و ذوب آهن نیست همه باید برای نام ایران تلاش کنیم. من از این موضوع اطلاعی نداشتم. امیدوارم این موضوع سهوی بوده باشد.

سرمربی ذوب‌آهن در خصوص محرومان و مصدومان تیم هم اظهار کرد: برای این بازی فقط هادی محمدی محروم است اما مصدوم نداریم. فقط نگران وضعیت سه بازیکنم به خاطر فشار بدنی هستم. باید به نمازی خسته نباشید بگویم. او در اینجا زحمت کشیده است. من از این موضوع که مربی جدید زحمات مربی قدیمی را فراموش می‌کند، متنفرم. نمازی در این تیم زحمت کشید و به او خسته نباشید می‌گویم. ما فشار تمرینات را زیاد کردیم. فردا بازی آسانی نداریم. امیدوارم بتوانیم در اولین حضورم در اولین بازی خانگی بتوانیم پیروز شویم.

او در مورد دستیارانش و رفتن رجب زاده و رضایی؛ دستیاران امید نمازی هم گفت: زمانی که من به اینجا آمدم، با تمام احترام، رجب زاده و رضایی داخل مجموعه نبودند و من حق انتخاب داشتم و به همین دلیل از نیروهای بومی مثل علی دهقانی که  آماده رشد در مربی‌گری است، استفاده کردم.

منصوریان در مورد مظاهری هم بیان کرد: رشید بازیکن ماست و با تمام وجود برای ما بازی می‌کند. نحوه برخورد آذری با آن حواشی کاملا پدرانه بود. به مظاهری گفتم اینجا خانه اوست. با او قرار گذاشتیم تا مسیر رو به رشدش را ادامه دهد.

در ابتدای این نشست مدیر روابط عمومی باشگاه ذوب‌آهن از خبرنگار شبکه خبر خواست تا میکروفون این شبکه را از جلوی منصوریان بردارد تا او صحبت هایش را شروع کند. او دلیل اینکار را اینطور بیان کرد: به درخواست سعید آذری مدیرعامل باشگاه و به علت رفتار شبکه خبر در مورد نحوه استفاده از نام تیم ذوب آهن در یکی از برنامه هایش که بعد از نام ذوب آهن از کلمه ایران استفاده نکرده بودند، لوگوی این شبکه نباید در کنفرانس خبری باشگاه ذوب‌آهن و برابر سرمربی تیم قرار بگیرد.

ایسنا

3 سال

ایلی استان از هدایت فولاد خوزستان برکنار شد

پس از برکناری ایلی استان از هدایت فولاد خوزستان، عزیز فریسات هدایت این تیم را به طور موقت در اختیار گرفت.

به گزارش ایسنا و به نقل از باشگاه فولاد خوزستان، این باشگاه ضمن تقدیر و تشکر از ایلی استان، هدایت تیم بزرگسالان این باشگاه را تا تعیین تکلیف نهایی و انتخاب سرمربی قطعی به صورت موقت به عزیز فریسات واگذار کرد.

هیئت مدیره باشگاه فولاد خوزستان ضمن بررسی وضعیت تیم فولاد خوزستان و جمع‌بندی در خصوص این تیم تصمیم به تغییر در کادر فنی تیم بزرگسالان فولاد خوزستان گرفت و بر این اساس تا تعیین تکلیف نهایی و انتخاب سرمربی قطعی برای تیم فولاد خوزستان، هدایت این تیم به صورت موقت به عزیز فریسات مربی فعلی تیم فولاد قرار داده شد.

#ایلی_استان #فولاد_خوزستان

3 سال

اولین صحبت‌های منصوریان به عنوان سرمربی ذوب‌آهن
گیتی‌چه لیگ آزادگان

/g/azadegan_league

لیگ آزادگان

اعضای گیتی‌چه: 28 نفر

ورود

ثبت نام

گیتی شو

ثبت نام

 / 

ورود

گیتی شو

ثبت نام

 / 

ورود