گیتی‌چه بازی های آسیایی 2018

/g/asian_games_2018

بازی های آسیایی 2018

اعضای گیتی‌چه: 23 نفر

تازه ها

3 سال

ایران در بازی‌های پاراآسیایی سوم شد - بهترین جایگاه در ادوار گذشته

3 سال

جدول مدالی بازیهای پاراآسیایی ۲۰۱۸ - ایران با 131 مدال هم‌چنان در رده سوم

3 سال

جدول مدالی بازیهای پاراآسیایی ۲۰۱۸ - ایران با ۸۰ مدال در رده سوم
تاریخ سازی #نوشاد_عالمیان در #بازی_های_آسیایی - کسب مدال بعد از نیم قرن

نوشاد عالمیان با شکست نفر ۱۰ جهان تاریخ سازی کرد و پس از ۵۲ سال مدال برنز ایران را در #پینگ_پنگ بازی های آسیایی قطعی کرد.

نوشاد عالمیان در مرحله یک چهارم نهایی پینگ پنگ بازی های آسیایی۲۰۱۸ به مصاف نماینده هنگ کنگ رفت و با شکست حریف قدرتمندش توانست مدال برنز خود را قطعی کند.

 نوشاد( رنکینگ ۷۸ جهان) توانست ونگ چون تینگ از هنگ کنگ (رنکینگ ۱۰جهان) را در یک بازی تماشایی۴ بر یک (۶-۱۱، ۱۱-۸، ۱۲-۱۰، ۱۱-۵، ۱۱-۸) شکست دهد و مدال برنز خود را قطعی کرد.

آخرین مدال تنیس روی میز ایران در بازی های آسیایی مربوط به سال ۱۹۶۶ است که برنز بوده است  که هوشنگ بزرگ زاده آن را کسب کرد.

نوشاد پیش از این موفق شده بود نفر ۲۶ جهان از کره جنوبی را از پیش رو بردارد.

عالمیان فردا(شنبه)  از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح در مرحله نیمه نهایی به مصاف گایوان لین از چین که رنکینگ ۴ جهان را دارد،می رود.

این بازیکن چینی در بازی های آسیایی۲۰۱۸ توانسته مدال طلا ی تیمی و نقره میکس دوبل را بگیرد.

لین در مسابقات قهرمانی تیمی جهان به همراه چین قهرمان شد.

ایسنا
شاهکار #نوشاد_عالمیان در بازی های آسیایی۲۰۱۸ - عالمیان نفر ۲۶ جهان را به زانو درآورد

نوشاد عالمیان باشکست نفر ۲۶ جهان به یک چهار نهایی بازی های آسیایی۲۰۱۸ صعود کرد.

در مرحله یک هشتم نهایی جدول انفرادی مسابقات پینگ پنگ #بازی_های_آسیایی_۲۰۱۸_جاکارتا نوشاد عالمیان در دیداری حساس و نزدیک برابر نفر ۲۶ جهان پیروز شد و به یک چهارم نهایی صعود کرد.

نوشاد عالمیان (رنکینگ ۷۸ جهان) با جیونگ یونگ سیک از کره جنوبی (رنکینگ ۲۶ جهان) رقابت کرد و در پایان با نتیجه ۴بر۳ ( ۱۱-۷، ۱۲-۱۰، ۳-۱۱، ۸-۱۱، ۷-۱۱ ، ۱۳-۱۱ و  ۱۴-۱۲) پیروز شد.

نوشاد عالمیان با این پیروزی دست به کار بزرگی زد و توانست به مرحله یک چهارم نهایی بازیهای آسیایی صعود کند.

ایسنا

3 سال

ملی پوش بسکتبال ایران : #کره_جنوبی را کامل آنالیز کرده بودیم

ملی پوش #بسکتبال ایران با ابراز خشنودی از راهیابی به فینال گفت: با شناخت کامل و آنالیز دقیق به مصاف کره جنوبی رفتیم.

#محمد_حسن_زاده فوروارد قدرتی #تیم_ملی_بسکتبال_ایران نقش مهمی در پیروزی ۸۰ بر ۶۸ این تیم مقابل کره جنوبی و صعود به فینال #بازی_های_آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا داشت.

او در پایان این بازی گفت: سه روز است که کادر فنی به طور کامل کره جنوبی را آنالیز کردند و شب قبل از بازی تمام نکات فنی لازم را به ما گوشزد کردند. تمام تمرکزمان در دفاع بود و کل تیم در دفاع بسیار عالی بود. دفاع و بازی را با هم گرفتیم.

او که در این بازی با ۱۶ امتیاز و ۱۱ ریباند دبل دبل کرد، ادامه داد: کره جنوبی بسیار قوی شوت می‌زند. وقتی ما در دفاع این تیم را خوب مهار می‌کردیم این انرژی به حمله منتقل می‌شد. دستورات مربیان در زمین اجرا شد. راه شوت حریف را بستیم و در ضد حمله امتیازات خوبی گرفتیم. در حملات هم آرامش کامل داشتیم.

حسن زاده در مورد تمرکز بالای خودش در کل بازی و شوت سه امتیازی موفقش گفت: کره‌ای‌ها زیر سبد جمع می شدند و ما برای باز کردن این دفاع حتما باید ۳ امتیازی می‌زدیم. برای شوت‌های پیرامونی کاملا ذهنم آماده بود. از مصدومیت ارسلان کاظمی همه ناراحت شدیم و در نبود او تمام توانم را گذاشتم که جای خالیش را پر کنم.

او در خصوص درگیری مختصر بازیکنان دو تیم در  پایان  بازی گفت: سی ثانیه به پایان بازی مانده بود و ما چون بالا بودیم، اقدام به شوت نکردیم اما آنها آمدند و یک شوت زدند که مرسوم نیست. به همین دلیل یک سری درگیری‌های لفظی به وجود آمد که چیز زیاد مهمی نبود.

حسن زاده در پایان در خصوص فینال روز شنبه مقابل چین گفت: بسیار بازی سختی خواهد بود و مثل همین بازی نیاز به تمرکز بالایی در دفاع و حمله داریم. امیدوارم برای اولین بار به مدال طلای بازی‌های آسیایی برسیم.

ایسنا

3 سال

موسوی: قطر بدشانس بود - امیدوارم همراه #بسکتبال و #واترپلو طلا بگیریم

بازیکن #تیم_ملی_والیبال ایران ابراز امیدواری کرد تا تیم‌های ملی بسکتابل و واترپلو این کشور هم در بازی‌های آسیایی در کسب مدال موفق باشند.

#سید_محمد_موسوی ملی پوش والیبال ایران پس از صعود این تیم به فینال بازی‌های آسیایی اظهار کرد: حساسیت بازی نیمه نهایی همیشه هست. تیم قطر بهتر از چیزی که انتظار داشتیم بازی کرد.‌ فکر می‌کنم قطر یکی از تیم‌های سطح بالای حال حاضر آسیاست. اگر بدشانس نبودند و به ما نمی‌خوردند قطعا فینال بازی می‌کردند. بازی قبلی تیم‌های چین تایپه و کره را هم دیدیم. این تیم می‌توانست آن‌ها را شکست دهد. قطری‌ها خیلی خوب شروع کردند و در شروع کار، بازی با روند نزدیک دنبال می‌شد اما به تدریج در ست های بعد اختلاف ایجاد کردیم تا توان خود را برای بازی فینال بگذاریم.

موسوی اضافه کرد: امیدوارم که والیبال و بسکتبال هر دو طلا بگیرند.‌ شنیده‌ام واترپلو شانس مدال است و اگر بازی فردا را ببرد فینالیست می‌شود. امیدوارم همه رشته‌هایی که این روزهای آخر بازی دارند، طلا بگیرند. تا اینجا کاروان ایران خوب کار کرده است و طبق انتظار نتیجه گرفته است.

#بازی_ایران_و_قطر

ایسنا

3 سال

سومین مدال دوومیدانی ایران در #بازی_های_آسیایی - نقره ۱۵۰۰ متر برای امیر مرادی

امیر مرادی در فینال دوی ۱۵۰۰ متر بازی‌های آسیایی در رده دوم ایسناد و نقره‌ای شد.

#امیر_مرادی در دوازدهمین روز از بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ در فینال دوی ۱۵۰۰ متر رقابت کرد که با رکورد ۳:۴۵.۶۲  در رده دوم ایستاد و مدال نقره را بر گردن انداخت. او در این مرحله رکورد بهتری نسبت به مقدماتی به ثبت رساند.

جینسون جانسون هندی با رکورد ۳:۴۴.۷۲ در رده نخست و محمد تیوعلی از بحرین با رکورد ۳:۴۵.۸۸ در رده سوم این مسابقات ایستادند.

او در مرحله مقدماتی دوی ۱۵۰۰ متر با رکورد ۳:۴۶.۹۳ در رده سوم دسته دوم ایستاد و به فینال رسیده بود و همچنین توانست در این مرحله بهترین رکورد فصلش را به جای بگذارد.

مرادی در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ در ماده ۸۰۰ متر نیز رقابت کرده بود که در فینال با اختلاف کمی با نفرات برتر در رده چهارم قرار گرفت و دستش از مدال کوتاه ماند.

ایسنا

3 سال

هدیه کاظمی: خوشحالم نتیجه اینچئون را جبران کردم

ملی‌پوش قایقرانی ایران بعد از کسب مدال نقره در #بازی_های_آسیایی 2018 گفت: خوشحالم که توانستم نتیجه بازی‌های آسیایی اینچئون را در اندونزی جبران کنم.

#هدیه_کاظمی پس از کسب مدال نقره کایاک تک‌نفره 500 زنان در بازی‌های آسیایی اظهار کرد: خیلی خوشحالم که توانستم نتیجه بازی‌های آسیایی اینچئون را جبران کنم. من در آن بازی‌ها نتیجه خوبی نگرفتم. البته اجازه ندادند در ماده‌ خودم شرکت کنم اما به هر حال امسال می‌خواستم نتیجه بهتری بگیرم و خوشحالم که این اتفاق افتاد و دوره قبل را جبران کردم.

دارنده مدال نقره بازی‌هایی 2018 ادامه داد: البته من شنبه یک مسابقه دیگر هم دارم. باید در کایاک دو نفره پارو بزنم و امیدوارم که در آن نیز موفق باشیم و مدال خوشرنگ‌تری بگیرم. مردم ما را دعا کنند و انرژی مثبت برایمان بفرستند تا انشالله خوشحالشان کنیم.

ایسنا
گیتی‌چه بازی های آسیایی 2018

/g/asian_games_2018

بازی های آسیایی 2018

اعضای گیتی‌چه: 23 نفر

ورود

ثبت نام

گیتی شو

ثبت نام

 / 

ورود

گیتی شو

ثبت نام

 / 

ورود